Спецпроєкти

Що робити, якщо не розкрився парашут. Покрокова інструкція (і шанс вижити)


Це був звичайний сонячний день, один з тих звичайних маленьких захопливих днів, коли ти чомусь вирішив/ла стрибнути з парашутом. Ти стрибаєш сам/а, бо уже готовий/а до цього морально – ти у передчутті захопливої пригоди.
Гаразд, твій парашут не розкрився. Заспокойся і прийми той факт, що життя не дає ніяких гарантій, а особливо зараз, коли вірогідність вижити у такій ситуації – 0,01%. Проте знову ж таки, заспокойся, зараз не варто витрачати дорогоцінний час на паніку. Зараз – час для концентрації! Тому що у тебе (за стандартної висоти стрибка) всього 74,25 секунди для того, щоб збільшити свої шанси на виживання.

Перш за все – вповільни падіння

Розправ руки та ноги у формі букви «Х» обличчям униз, це дозволить «гальмувати» набагато ефективніше. У напрямку падіння – якщо ти заплутався/лась, де верх, а де – низ.

Запасний парашут

Смикай за шнурок (чи що там залишилось від ручки основного парашута). Зараз же. Він знаходиться справа, ага, там, де синій колір. Готово?

Так! Проте зараз ти скоріш за все неконтрольовано крутишся. Повернись у форму «Х», стабілізуй падіння та шукай запасний парашут. Він зліва, протилежно шнурку, який ти щойно смикнув/ла. Зазвичай його фарбують у червоний колір. Ага, це він, твій запасний парашут. Готовий/а? Смикай!

Нічого не відбулось?

Окей, план В. Тягнись руками угору та дивись, що знаходиться внизу. Ти маєш знайти щось з цих трьох пунктів:

– Болото
– Сніг
– Дерева

Твої шанси на виживання найбільші, якщо ти впадеш якийсь із цих елементів ландшафту. Тримайся від води якомога далі. Що б ти не робив/ла, ні в якому разі не приземляйся у воду. Так ти точно загинеш. Нахиляйся туди, куди потрібно рухатись. Тільки не переборщи, бо знову закрутишся.

Момент істини

Перед тим, як він настане, тоді потрібно перевести тіло у вертикальну позицію відносно землі. Ага, ногами вниз, ти приземлятимешся на ноги. Не хотілось цього казати раніше, але ти маєш знати. Зараз ти їх зламаєш. Це потрібно, щоб кудись абсорбувати силу удару від падіння.

Скажімо так, це буде вкрай боляче. Руки за голову – так, ніби ти займаєшся присіданнями. Робимо це для того, щоб захистити голову та шию.

Приземляючись на ноги, швидко зроби кувирок вперед, щоб розсіяти силу удару усім тілом. Ось і все.

Ти ще живий/а?

Чудово! Ага, розуміємо! Гарні новини – ти вижив/ла! Вітаємо! Погані новини – у тебе шок. Проте він частково зменшить біль, тому це нормально – нейрогенний шок так і працює. Це викликано надмірним збудженням парасимпатичної нервової системи. Те, що ти зараз переживаєш називається брадикардією. Це суттєво знижує динаміку серцебиття, що, звісно, приводить до смертельного падіння артеріального тиску.

А через це ти, мабуть, зараз страшенно хочеш спати. Проте не спи, не засинай ні в якому разі! Роби будь-що, щоб не заснути! За тобою уже виїхала допомога. Не спи!

Вау

А ти знаєш, що цей сценарій, який щойно з тобою трапився, мав вірогідність 0,0007%? Ти щойно пережив/л/а те, що майже ніхто за все існування людства не переживав і не переживе.

Подумай про те, скільки грошей тобі принесе контракт з видавництвом та книга, яку ти про це все напишеш. У тебе є вічна байка для правнуків, тебе запросять на якесь ранкове шоу, де ти з усміхненою гримасою розкажеш, що сталось і як ти вижив/ла.

Твоє ім’я впишуть у запитання для шоу для всяких розумників, хтось, можливо, зніматиме про тебе кіно, де у головній ролі буде схожий/а на тебе актор/ка. А потім ти сидітимеш поруч на врученні Оскара. Тому що цією історією захопиться кіноакадемія.

Парашутна компанія, продукцію якої ти використовував, скоріш за все закине тебе тоннами грошей, щоб не опинитись у суді (який точно програє). Тебе також впишуть на сторінку вікіпедії «ті, хто вижив після падіння».

Рятуйся

Тепер ти знаєш, що робити, якщо парашут не розкрився. Якщо хтось з твоїх друзів запостив/ла у соцмережі, що падає з літака, ти знаєш, що потрібно зробити.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь