Спецпроєкти

Стерилізація домашніх тварин: “за” і “проти”


У Київській міській ветеринарній лікарні тепер можна буде безкоштовно стерилізувати вуличних тварин. Для цього потрібно мати договір про співпрацю, оновлений бланк опікунського посвідчення та документ, що підтверджує особистість (наприклад, той же паспорт). Але не всі власники і опікуни тварин поспішають зі стерилізацією, бо бояться негативних наслідків. Розказуємо про всі “за” та “проти” стерилізації, а також про міфи щодо операції.

Плюси:

Організм тварини не зношується. Собаки й коти можуть народжувати досить часто, і це не найкращим чином впливає на їхнє здоров’я. Завдяки стерилізації можна запобігти раку матки та яєчників, полікістозу, запаленню простати, раку молочних залоз та різного виду запалень.

Навесні тварина не мучиться. У періоди, коли організм потребує спарювання, котики і собачки можуть відчувати при цьому неабиякі страждання і перетворюватися на монстрів.

Стерилізація дозволяє контролювати кількість бездомних тварин. Якщо стерилізувати котів і собак, ніякі кошенята та цуценята не опиняться на вулиці.

Тварини стають спокійнішими. Під час періоду підвищеного сексуального бажання нестерилізовані тварини можуть поводитися агресивно і втікати з дому. Після операції ця проблема зникне.

Мінус, насправді, один – операція, зазвичай, не безкоштовна. Проте, як ми згадували вище, у столиці зараз можна простерилізувати тварину безкоштовно.

Власники котів та собачок можуть не хвилюватися перед операцією, бо більшість “тверджень” про неї хибні. Під час операції тварина не відчуває болю, після стерилізації не набирає зайву вагу (якщо, звісно, не годувати її як “на забій”) і не стає агресивнішою. Плюсів, у порівнянні з мінусами, куди більше, тож краще не економити на здоров’ї домашнього улюбленця.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь