Спецпроєкти

Що робити, коли у тебе «бодун». Редакція bit.ua про власні методи боротьби із похміллям


Якщо ви хоч іноді вживаєте/вживали алкоголь, про похмілля знаєте не з чуток. У нашому житті теж бували ранки, які здавалися реальним пеклом, і ми проклинали своє вчорашнє “ще один келих зайвим не буде”. Проте ми винесли з цього важливий урок, а також змогли виокремити оптимальні методи боротьби із похміллям. Вони не моментально усунуть наслідки випитого ввечері, але суттєво полегшать життя вранці і допоможуть швидше повернутися до людського життя.

Ділимося лайфхаками, як боротися із похміллям і перемогти.

Маша Сердюк, редакторка розділу “ЇЖА”:

Від похмілля дуже добре допомагає суп. Будь-який, але найкраще йде грузинська чіхіртма. Це такий суп на курячому бульйоні із додаванням яєць, борошна та виноградного оцту. Знаю, звучить дивно, але насправді це дуже смачно і реально працює — перевірено неодноразово! Похмілля знімає наче рукою.

Ще на похмілля дуже добре йде в’єтнамський суп Фо Бо. Його готують на яловичому бульйоні із додаванням рисової локшини, в’єтнамської зелені, лимону або лайму. І норм заходить міцний чорний чай із лимоном та цукром.

“Боржомі”, “Поляну Квасову” чи якусь іншу солону воду я радити не буду, бо особисто мені таке взагалі не допомагає. Краще вже пити звичайну чисту воду. Але пити треба обов’язково, бо під час похмілля організм потерпає від зневоднення. І краще, що ви можете зробити для нього, — це дати йому води.

Женя, редактор bit.ua:

Всі знають, що я говіркий, але не завжди помічають, що я уважно слухаю. Адже кожен з нас – носій певного знання. Саме підслуховуючи, я дізнався про невеличкий секрет у боротьбі з похміллям – більше їсти. Тепер я звертаю увагу на те, що буду їсти, і майже перестав запивати алкоголь. Це зменшує ймовірність тяжкого похмілля особисто для мене.

Але, якщо вже так сталося, що цей недуг скосив, то я, більш за все, люблю максимально довго спати. Знаю людей, які від довгого лежання страждають на головний біль. Я ж, навпаки, маю суперсилу спати 24/7. Тому намагаюсь повідомити всім, хто може мене потривожити, що буду спати. І прокидаюсь лише від почуття голоду або бажання відвідати туалет. Саме тоді треба йти і з’їдати все, що бачиш, але ще краще – відправитись у недороге кафе на кшталт «Пузатої хати». Якщо ви себе добряче помучили голодом, то суп, вареники і салат олів’є залетять до рота, як комарі у відчинене вікно спальні.

Після цього відчуєте знову сп’яніння (профіт), тому будьте готові, що ви відразу не повернетесь до нормального життя. І пам’ятайте головне – вода дає сили. Це не просто приказка, а дієвий спосіб врятуватися – прийшовши додому, випийте максимальну кількість води перед сном і поставте пляшку поруч із собою, щоб пити вночі і зранку. Тому що встати за водою ви не завжди зможете, а водний баланс підтримувати треба.

Сергій, редактор bit.ua:

Певний час (декілька років університету) я проживав у гуртожитку, тому боротьба із наслідками алкогольного сп’яніння – маст скіл будь-кого, кому наступного дня потрібно йти на пари. Добряче випити (напитися, підбухнути etc.) – завжди вважалося хорошою ідеєю. І байдуже, що більша частина випитого – це шмурдяка а-ля “портвейн 777” за 36 грн, дешеве червоне вино чи пальоний “Джек Деніелс” з АТБ.

Перш за все, треба проаналізувати свій стан ще перед сном. Поставити тазик, якщо зовсім погано, про всяк випадок, закинутись Атоксілом. Сп’яніння – це коли травиш свій шлунок, тому ліпше перестрахуватись. Якщо впродовж вечора ти не змішував/ла пиво та важчий алкоголь (або був/ла у межах якогось градусу), на ранок головного болю бути не повинно. Що з вином – не у курсі, бо власне через швидкий ефект помутніння свідомості (і з характерним присмаком на язиці вже наступного дня) перестав його вживати як алкогольний стимулятор.

Зранку (чи коли ти там прокидаєшся) алгоритм у мене простий – вода (бажано Лужанського чи Поляно-квасівського походження – Боржомі допомагає найменше), ранковий туалет/душ, кава у джезві та цигарка як індикатор – це дасть можливість зрозуміти, чи можна рухатись далі життєвою стежиною без запаморочення. Власне, після всього класно розім’яти м’язи та похрустіти кістками, і аж потім приготувати легкий сніданок (наприклад, весняний салат та варену гречку).

Якщо ж не маєш змоги зробити усе чисто, купи пивка – бажано, місцевого виробництва. Головний біль зникне одразу. Але, знову ж таки, якщо правильно пити – знадобиться тільки вода, та і те, хто зранку, навіть без похмілля, не п’є воду?

Настя, новинний редактор bit.ua:

Ідеальний варіант уникнути похмілля – це не пити. Але, якщо ви читаєте це, відмовитися від алкоголю явно не вийшло. Тож не звинувачуйте себе за випите вчора, а рятуйтеся від наслідків.

Мій варіант полегшити похмілля – це сон, вода (бажано, кімнатної температури і без газу), кава або міцний чай з цукром (якщо є сили це випити), ще щось солодке – тістечко чи шматочок торту – і таблетка аспірину. Деякі не хочуть лікувати похмілля пігулками, при цьому помираючи від головного болю. У таких ситуаціях я згадую фразу “ввечері пив/ла все, що у тебе лізло, а зранку відмовляєшся від таблетки, бо не хочеш труїти організм хімією”.

Похмілля краще переживати вдома з чаєм і серіалами, ніж помирати в офісі, зображуючи при цьому активну діяльність. Тож, якщо вже плануєте накидатися, обирайте вихідні.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь