Спецпроєкти

Вчені доводять, що соцмережі викликають технострес, і це призводить до залежності


Facebook, Instagram та інші соцмережі провокують технострес – так називають стан тривоги, роздратування і депресії, викликані технологіями. Було б логічно сидіти в соцмережах менше або навіть припинити користуватись ними, але користувачі чинять навпаки.

Вчені з Великобританії і Німеччини досліджували звички 444 користувачів Facebook. Як тільки щось одне – скролінг, листування або публікація – набридали користувачам, вони одразу переключалися на щось інше, але не виходили з соцмережі.

Учасники експерименту відчували стрес і тривогу через тривале користування соцмережами, але шукали порятунок від неприємних відчуттів там же. Вони хотіли відволіктися і відкривали нові вкладки. Стрес приводив до компульсивного користування соцмережами, а в підсумку – до залежності, говорить співавтор дослідження, професор Монідеепа Тарафдар. Причому чим сильніший був стрес, тим швидше формувалася залежність.

Серед чинників, які викликали стрес, називають порушення особистих кордонів і вразливість, необхідність відповідати очікуванням інших, надлишок інформації про життя інших людей, постійні оновлення.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь