Спецпроєкти

Вчені розробили аналіз крові, який може передбачити загрозу смерті у найближчі 10 років


Лікарі можуть передбачити ризик смерті пацієнта у найближчий рік, ґрунтуючись на таких показниках, як кров’яний тиск і рівень холестерину. Однак німецькі вчені з Інституту біології старіння Товариства імені Макса Планка розробили аналіз крові, який здатний визначити ваші ризики померти у наступні 10 років. За словами медиків, точність прогнозу вище 80%.

Медики провели дослідження серед 44 тисяч осіб віком від 18 до 109 років. Попередньо вони оцінили «ризик смерті» учасників на основі «загальноприйнятих чинників», таких як індекс маси тіла, артеріальний тиск, рівень холестерину, частота споживання алкоголю і куріння, ймовірність розвитку раку або хвороб серця. Результати дослідження опубліковані у журналі Nature Communications. Саме дослідження тривало від 2 до 16 років, залежно від кожного конкретного випадку. За цей час померли 5512 учасників. У зразках крові фахівці шукали «метаболічні біомаркери», які були вищими у довгожителів.

За підсумками мета-аналізу 224 біомаркерів, було виявлено 14 біомаркерів у крові, які, за даними медиків, найбільше впливають на шанси довгого і щасливого життя. Ці біомаркери служать індикаторами стану імунітету, рівня глюкози, наявності запалень тощо. Відповідно до них, вчені оцінили ризик смертності учасників.

Аналіз цих характеристик за допомогою ядерного магнітного резонансу (ЯМР) показав, що 83% біомаркерів точно відображали прогноз загрози смерті людини у найближчі 10 років. При цьому достовірність традиційних методів оцінки дорівнювала 78%.

Зараз вчені планують перевірити свої висновки у наступних дослідженнях. Вони сподіваються, що результати дослідження спонукають впровадити аналіз крові, який допоможе контролювати лікування пацієнта. Наприклад, розуміти чи зможе літня людина, що надійшла до лікарні з переломом стегна, перенести операцію або введення певних препаратів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь