Спецпроєкти

Історії бездомних: Коля, який вперше за три роки побачив світ

Щотижня ми публікуємо матеріал про допомогу людям у скрутній ситуації – бездомним та пенсіонерам. Допомагає тим, хто з якихось причин не може забезпечити себе сам, проєкт «Сука-жизнь». Все починалося з профілю в Інстаграмі, де автор проєкту публікував світлини бездомних. Переросло все в масштабну благодійну акцію, яку знають та підтримують по всій Україні.

Засновник «Сука-жизнь» каже, що він просто не мав морального вибору вчиняти інакше: відчував потребу допомагати людям. Спочатку він робив це сам, а потім почав залучати небайдужих. Коли люди об’єднуються, рятувати та допомагати стає значно простіше.

Сьогодні ми розказуємо про чоловіка, якому проєкт допоміг знову бачити світ після кількох років повної темряви.

Історія Колі

Колі 45 років, він із села Турин Кіровоградської області. Усе життя Коля працював охоронцем, водієм та робив щось руками. Після повернення з армії він осліп на одне око, та при цьому продовжив працювати. У пошуках кращого життя Коля попрямував до Києва, де і влаштувався на нову роботу.

Одного разу чоловік приїхав на склад за замовленими продуктами. Тоді в нього вкрали барсетку з документами, телефонами та грошима, які необхідні були для сплати замовлення. Зір все погіршувався, тож Коля не міг працювати водієм та став охоронцем Лук’янівського ринку. Платили за цю роботу значно менше. З часом Коля майже не бачив, розпізнавав тільки силуети, пересувався навпомацки. Гроші швидко скінчилися, і чоловікові довелося жити на ринку.

Перед Великоднем Коля осліп. Він прокинувся і нічого не побачив – ніби очі затягло чорною плівкою. Ще якийсь час чоловік залишався жити на ринку, та потім сильно застудився і його забрали до лікарні. Виписувати було нікуди. 

Колю прихистили в «Будинку Милосердя» – організації, що допомагає найменш захищеним людям, які потрапили у скрутне становище. Чоловіка відвезли на обстеження. Лікарі не змогли пообіцяти відновити зір повністю: праве око на світло зовсім не реагувало. Та була надія прооперувати око, яке ще хоч трохи реагувала на світло. Після хірургічного втручання вже можна було оцінювати шанси на одужання. 

Засновник проєкту «Сука-жизнь» почав збір коштів. Діагностика коштувала 660 грн, підготовка до операції (аналізи+санація ротової порожнини) біля 1 500 грн, а сама операція – біля 15  грн000. Загалом – близько 17 тисяч гривень. 

Коля у цей період найсильніше хвилювався та навіть розплакався, розказуючи про власне життя. Йому здавалося, що він ні на що зараз не здатний, а звиклій до праці людині це переносити важко. Чоловіку хотілося повернутися до роботи та бути корисним іншим людям.

Завдяки небайдужим потрібну суму вдалося зібрати буквально за лічені хвилини. Операція минула успішно. Коля за останні три роки вперше побачив світ і зміг перерахувати кількість листків на фікусі в палаті. Цьому передувало п’ять місяців боротьби за доступну ціну операції, аналізи, які б дозволили її провести, десятки походів до поліклініки, додаткові обстеження та ще багато чого. Колю підтримував засновник проєкту «Сука-жизнь», Лєна та Льоша з «Будинку Милосердя» та всі ті, хто стежив за постами, репостив і писав коментарі з побажаннями одужати. 

Коля зізнавався, що в лікарні йому було страшно. Та згодом страх минув. Чоловік мріяв видужати та повернутися до повноцінного життя, в якому він би міг бачити, мав житло та змогу працювати. Він дякував усім, хто йому допомагав і підтримував, особливо людям, завдяки яким стало можливо провести операцію. Зі сльозами на очах Коля зізнавався – зараз він ніби знову з’явився на світ і нарешті може його бачити .

Від нас

Саме небайдужі люди рятують цей світ. Якщо у вас є бажання та змога, підтримуйте тих, хто цього потребує, допомагайте їм. Навіть теплі слова можуть допомогти людині пережити скрутну ситуацію. Віра надає сил вибиратися з болота, до якого може затягти кожного.

Взимку бездомним особливо складно: багато з них помирає від переохолодження. Ви можете віддавати непотрібні вам теплі речі тим, хто живе на вулиці: так, ваша стара куртка або чоботи можуть врятувати чиєсь життя. Детальніше про те, як ще можна допомагати бездомним, – у нашому матеріалі.

Не будьмо байдужими. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь