Спецпроєкти

Секс між друзями. Варто чи ні, як запропонувати, коли припинити


FWB (friends with benefits) – це сексуальні стосунки з людиною, яку ви вважаєте другом або подругою. Загалом це та сама дружба, тільки ще й із сексом. Чому виникає бажання створити таку домовленість, як краще це зробити, а коли варто утриматись? 

Секс між друзями у відсотках

У результаті дослідження медичного онлайн-порталу DrEd стало відомо, що серед 1000 жінок та чоловіків, які взяли участь в опитуванні, 52% чоловіків підтвердили, що впадають в емоційну залежність від FWB-партнера. Водночас серед жінок цю позицію підтримало тільки 44%. При цьому лише 6% чоловіків і 15% жінок зазначають, що їхній досвід складався із сексу без розмов, обійм, обміну повідомленнями та іншими проявами уваги. Серед людей, які брали участь в опитуванні, 60% повідомили, що вже мали досвід «дружнього» сексу в минулому, а 17% мають досі.

Думка сексологів

Сексологи ставляться до таких практик позитивно, адже для деяких людей це може стати ідеальним варіантом… Якщо ви, наприклад, не маєте часу або бажання для традиційних моногамних стосунків, але замість цього заздалегідь обговорили та визначились із особистими межами, таке рішення може бути насправді правильним. 

Водночас спеціалісти з питань стосунків та сексу радять не забувати головні умови. Ви маєте бути відкритими до розмов, розуміти основну ідею ваших намірів, пам’ятати про іншу людину та забути про осуд. 

Ваш секс, скоріше за все, буде класним 

Якщо ця людина – ваш друг або подруга, ви довіряєте їй/ йому. Скоріше за все, вас об’єднує багато приємних спогадів, ви знаєте, що вам подобається, які у вас обох погляди на важливі та не дуже питання, врешті-решт, ви точно можете розсмішити одне одного. Усі ці аспекти дуже важливі, коли справа доходить до сексу. 

Так, звісно, досягти оргазму можна й у сексі на одну ніч, і без купи спогадів та років спілкування, але якщо говоримо про якість та глибину цього оргазму… Коли ви повністю розслаблені та почуваєтеся комфортно, ваш мозок та тіло працюють в унісон. І саме тому секс з другом або подругою може принести набагато більше задоволення, ніж ви могли уявити. 

Крім цього, це може стати можливістю здійснити свої сексуальні бажання у реальності. Може, ви давно хотіли спробувати нові практики, вперше скористатися сексіграшкою або одягнути те сексуальне вбрання, що колись купили, але так і не наважились. Такі стосунки дарують чудову нагоду проявити свою уяву та здобути цікавий досвід (але, звісно, пам’ятаючи та знаючи бажання друга/подруги).

Список питань для обговорення

Для того щоб уникнути неприємних ситуацій та розмов, можна одразу визначити декілька питань. А саме: 

  • ви зустрічаєтеся з іншими чи тільки одне з одним?
  • ви приховуєте свої стосунки чи можете розповідати про них іншим?
  • як часто ви хочете зустрічатись? (наприклад, один раз на тиждень, двічі на тиждень, в певні дні тощо)
  • якщо ви переспали з іншим/іншою, ви хочете, щоб про це знав партнер/партнерка чи ні?
  • ви залишаєтеся після сексу чи ночуєте в себе?

Загалом цей список можна доповнювати, все залежить тільки від того, що вам важливо. Подумайте, що ви точно не зможете прийняти або навіть вибачити, що може зруйнувати ваші стосунки або викликати недовіру. Обговоріть це. 

Ситуації, після яких варто припинити стосунки 

Як і звичайні стосунки, такий вид стосунків теж може закінчитись. Основні причини зупинитися такі: 

  • ви відчуваєте, що такий формат  не задовольняє ваші потреби;
  • ви зацікавлені в іншому рівні близькости та глибини емоцій;
  • вас цікавлять стосунки лише з одним партнером та/або подобається одна людина;
  • ви хочете мати можливість не приховувати свої стосунки.

Якщо ви відчуваєте, що ці або інші причини викликають у вас неприємні відчуття, варто обговорити свою домовленість. Насамперед ви маєте прислухатися до себе, своїх емоцій, бажань. Звісно, пам’ятаючи про почуття іншої людини. Незалежно від формату інтимних стосунків, сексуальні практики та зв’язок, який виникає між вами, спрямовані на задоволення. Той факт, що вас об’єднує дружба, має викликати взаємну довіру, завдяки якій ви відкриті та готові до розмов. Саме відверта розмова може допомогти вам з’ясувати питання, що хвилюють. Можливо, необхідно оновити умови домовлености або припинити її дію. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь