Спецпроєкти

Жінки у стендапі


Розказуємо про стендаперок, після перегляду виступів яких вам більше ніколи не захочеться сказати: «Жінки не вміють жартувати».

Джоан Ріверз

Джоан починала свою кар’єру з ролі лесбійки у п’єсі «Сплавний ліс» (її напарницею, до речі, була ще тоді маловідома глядачеві Барбара Стрейзанд). У 1965 році Ріверз стала гостею The Tonight Show. Відтоді й почалася історія її популярности.

Спадкоємиця єврейських іммігрантів, гостра на язик Джоан швидко підкорила серця глядачів/-ок. Вже у 70-х роках її номінували на Греммі за найкращий гумористичний альбом та найкраще вечірнє шоу. Пізніше Ріверз отримала Еммі за Joan Rivers Show і була визнана піонеркою жіночого стендапу.

Жарти Джоан були безкомпромісними, вона сама вміла іронізувати над собою та над своїми численними пластичними операціями, курила косяк прямо під час телеетеру й була недосяжною для злих язиків – могла відповісти на будь-яку грубість таким цинічним жартом, що грубіяну/-ці ставало не по собі.

Ріверс не стало у 2014 році, та вона встигла назавжди вписати своє ім’я в історію жіночого стендапу.

Емі Шумер

Емі пробувала себе в ролі стендаперки в маленьких клубах Нью-Йорка та завоювала прихильність публіки вмінням відверто жартувати про особисті речі, стосунки, секс та іронізувати над своєю ж любов’ю до останнього пункту цього переліку.

Після виступу Емі на Comedy Central у 2012 році та участи в змаганнях Last Comic Standing і Reality Bites Back (в яких вона, до речі, програла) дівчина отримала можливість вести власний скетч-серіал Inside Amy Schumer. Заради просування шоу Емі відправилася в тур Back Door, і виступи звідти обов’язково варто подивитися, щоби зацінити комедіантку вповні.

Еллен Дедженерес

Перший виступ Еллен у 1986 році був присвячений Богові і називався «God who? Godzilla!». У наступному десятилітті Еллен створила свій ситком, стала мегапопулярною та зробила камінг-аут під час шоу Опри Уінфрі, що, до речі, також привернуло увагу до неї: в той час мало хто наважувався на подібні вчинки.

За власне шоу Дедженерес отримала 11 премій «Еммі». Крім шоу, на якому вона зосереджує більшу частину зусиль, Еллен є сценаристкою, учасницею Американської федерації співробітників телебачення і радіо та Гільдії сценаристів Америки. Комедіантка виступає зі стендапами, її запрошують на престижні церемонії (наприклад, «Оскар») як ведучу. 

Гумор Еллен не раз допомагав багатьом людям переживати трагічні події. У 2001 році комедіантка вела пряму трансляцію Еммі, яку двічі переносили у зв’язку з трауром після теракту 11 вересня. При цьому Дедженерес максимально підняла публіці настрій, відволікаючи від важких думок. Показово, що стендаперка ще раз стала ведучою церемонії «Еммі», яку проводили незабаром після урагану Катріна. Саме Дедженеріс довіряли вести церемонію, адже вона могла переключити увагу глядачів/-ок та розвеселити їх у важкі для країни часи.

Сара Сільверман

«Єврейський комік» – так називає себе сама стендаперка, яка має єврейське, польське та російське коріння. Сара завоювала популярність завдяки шоу Saturday Night Live, після чого її почали запрошувати й до інших проєктів. Жінка започаткувала власне шоу The Sarah Silverman Program, випустила автобіографію Bedwetter та перезентувала світові фільм-концерт Jesus Is Magic.

Сара любить нагадувати про власне єврейське коріння, жартує про расизм, релігію, Голокост, сексизм та не боїться осуду. Її гумор на межі, звісно, не сприймають однозначно: хтось вважає, що це занадто, інші фанатіють від здатности Сільверман жартувати на такі неоднозначні та болісні для суспільства теми.

Марія Бемфорд

Марія починала кар’єру з ролей у кіно та озвучки. Із талантом говорити різними голосами та відтворювати голоси інших Бемфорт не мала проблем із запрошеннями на зйомки. Згодом жінка «доросла» і до власних комедійного альбому та туру The Burning Bridges Tour.

У комедіантки біполярний розлад, вона нерідко зачіпає цю тему у виступах, жартуючи про хворобу, підвищену тривожність, депресію, проблеми з родиною (теж зі власного досвіду). Її виступи – це сюрреалізм, фантасмагорія та чисте безумство. Тому дивитися однозначно варто – навіть якщо ви не прихильник/-ця такого гумору, ви однозначно будете вражені талантом Марії, її життєлюбством та вмінням розправлятися із життєвими проблемами.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь