Спецпроєкти

9 українських онлайн-ресурсів про культуру та мистецтво


Пам’ятаєте, колись у давнину були кінопокази, відкриття виставок і навіть концерти? Колись це все щастя повернеться, а ми маємо бути готові до обговорень із друзями, чи сподобався нам новий фільм або що ми думаємо про цього художника. Можливо, для такої підготовки і створений карантин.

Ми вже писали, чим замінити світське життя (або ж розпочати його) в онлайн-форматі. А сьогодні пропонуємо список інтернет-ресурсів, які допоможуть розумітися на побаченому або поглиблювати свої знання у сфері культури.

Ukraїner

Експедиції по маленьким, непомітним, важкодоступним містам і селам України з однією метою: знайти щось самобутнє та цікаве із життя людей, які там залишилися. Це можуть бути як традиційні техніки творчости (наприклад, ліжникарство в селі Яворів або Петриківський розпис), так і соціальні ініціативи відповідальних мешканців. І поки навіть внутрішній туризм в Україні переживає не найкращий час, можна вирушити у віртуальну подорож невідомими місцевостями нашої країни. І подивитися на головну їхню цінність  – людей.

Радіо Поділ

«Про серйозне з панком та угаром», – заявляє про себе мережа україномовних подкастів. У їхньому фокусі різноманітні теми: від розмов про кіно й серіали до барної культури чи теорій змов. Тож із ресурсу можна багато дізнатися про сучасну масову культуру з багатьох її сторін – і без жодного (майже) снобства.

Geek Journal

Якщо ви шукали українську версію Bad Comedian – тримайте. Іронічні огляди наших і закордонних фільмів і серіалів. Є не тільки критика, але й цілком позитивні рецензії, які допоможуть скласти вам вішліст переглядів на вечір або вихідні. А також зрозуміти, що саме з українського кіно ви пропустили в кінотеатрах, але можете компенсувати це зараз.

Amnesia

Якщо вас також бентежить романтика культури дев’яностих, то варто критично на неї подивитися й дізнатися трохи більше, що насправді відбувалося в мистецтві кілька десятиліть тому. На ресурсі ви знайдете багато цікавих (і легко написаних) статей про фестивалі (привіт, «Червона рута»!), піонерів репу і початок кар’єри популярних сьогодні зірок. А також історії ХХ століття загалом, включно з художниками та незвичними історіями з мистецьких тусовок.

WiseCow

Сайт пропонує безкоштовні відеолекції про культуру, мистецтво та історію України. Лекції розподілені на курси, тож кожну тему можна вивчити достатньо глибоко й ґрунтовно. Наприклад, у напрямку мистецтва є чотири великі підтеми: «100 років українського мистецтва за 100 хвилин», «100 років світової фотографії за 100 хвилин», «Жіночі імена в мистецтві» та «Пінзель: невідворотна драма буття». А в кожній підтемі близько десяти відеолекцій.

WAS

Якщо ви досі вважаєте, що історія – це щось нудне, вам точно не траплялися детективні, трагічні або романтичні сюжети. Їх вдосталь можна знайти на WAS, до того ж у дуже різних форматах: від ігор і тестів до досліджень і оповідань. Журнал не обмежується тільки українською історією, але багато пише й про всесвітні феномени.

Одеський художній музей

На YouTube каналі ОХМ викладено чимало відеолекцій від провідних українських фахівців у сфері культури. Тут ви знайдете розмови сучасних філософів, художників, музейників і кураторів. Наприклад, Лізавети Герман про реформування художніх інституцій або Вахтанга Кебуладзе про «завмерле життя» музеїв.

Бібліотека українського мистецтва

Деякі з книжок, які є на цьому ресурсі, не знайти навіть у фізичних бібліотеках. Зараз цей архів – серед найґрунтовніших ресурсів з відцифрованими книжками про українське мистецтво. Там можна знайти й справжні раритети: наприклад, футуристичні журнали «Нова ґенерація» 1928 року. А найстаріша книжка бібліотеки датується 1898 роким. Є й нові видання за 2018–2019 роки: про українську фотографію, авангард і народне мистецтво.

МіТЄЦ

Знати культуру в обличчя – таким міг би бути лозунг цієї платформи. На ній викладають відеоролики (переважно короткі), де українські митці, куратори й мистецтвознавці висловлюються на тему культури. Можна знайти також і лекції та записи відкриттів або презентацій. Це особливо цікаво, якщо вам ніколи не вистачало часу дійти до якоїсь мистецької події. 

P.S. Любий читачу, ми хочемо познайомитися з тобою ближче. Можешь, будь ласка, відповісти на кілька питань? А ще там знайдеш інфо, як долучитися до секретного клубу із подарунками від наших партнерів ;) Let’s talk!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎