Спецпроєкти

Зачинені магазини, штрафи та оплачувані відпустки: інтерв’ю з дівчиною, яка живе в Іспанії


Іспанія стала четвертою країною у світі, де від коронавірусу померла понад тисяча людей. За інформацією Міністерства охорони здоров’я Іспанії, всього в державі майже 20 тисяч осіб, у яких підтвердили коронавірус, з них трохи більше тисячі – у відділенні інтенсивної терапії. Ще півтори тисячі пацієнтів, у яких діагностували хворобу, вже одужали

У країні оголошено карантин, навчальні заклади не працюють, за порушення режиму передбачені штрафи. Режим надзвичайного стану введений на 15 днів. Цілком імовірно, що його подовжать.

Звісно, ситуація в Іспанії поки не така критична, як у тій же Італії. При цьому входження до четвірки країн за кількістю смертей від вірусу – сумна статистика. До того ж вірус продовжує стрімко поширюватися серед населення.

Ми поговорили з Лейлою Саламовою, яка понад 10 років мешкає в Барселоні і працює в мультибрендовому магазині BLS Fashion. Дізналися, як люди реагують на карантин, що відбувається з робочими графіками та чи панікують іспанці через коронавірус.

У п’ятницю в нас у Барселоні закрили всі школи та навчальні заклади, а в суботу – всі ТЦ, магазини. Працюють тільки продуктові та аптеки. Виходити на вулицю не можна, всі сидимо вдома. На вулицю може вийти тільки одна людина з родини – за їжею або до аптеки, тільки за необхідним. Онлайн-магазини і далі працюють. 

Ти можеш їздити на роботу. Якщо тебе зупинить поліція, претензій не буде – просто кажеш, що тобі потрібно на роботу, за це не карають, бо це поважна причина. Метро та весь громадський транспорт працює – правда, у скороченому режимі. 

Люди переважно підкоряються введеному карантину, сидять вдома, намагаються не порушувати правил. Паніки серед населення немає, принаймні я такого не помітила. Так, є ті, хто порушує закон і виходить не за необхідністю. Та за цим стежить поліція, просить повертатися додому. За порушення режиму виписують штрафи – від 100 до 600 євро. До 60 тисяч євро – за порушення санітарних норм (якщо чесно, не знаю, що треба зробити, щоби на таку суму оштрафували).

У моєму оточенні карантин сприймають як необхідність, усі вдома та підтримують одне одного.

Ми відправили працівників на тимчасове звільнення, і їм таким чином платить зарплату соціальне страхування – неповну суму, та хоча б щось. Деякі працюють віддалено. Держава з такою ситуацією ще не стикалася, тому не може все з першого разу зробити правильно. 

В Іспанії найстрашніший злочин – злочин проти співробітників та несплата податків. Є незаконні дії, які не регулюють так сильно, та за цими сферами уважно стежать. Зарплати та податки контролюють. 

Працедавці просто так не можуть вигнати працівників, це неможливо, і будуть серйозні проблеми. Усіх, кого можна перевести на дистанційну роботу, перевели. Так, звільнити частину співробітників можна, і вони отримуватимуть грошову допомогу, та всіх одразу, наприклад, неможливо, це незаконно. 

Інформацію отримуємо переважно зі ЗМІ. Я надаю перевагу авторитетним, перевіреним. Також стежу за цифрами від податкових консультантів, юристів, колеги діляться оновленнями. 

Зі ЗМІ знаю, що тести є тільки для тих, кого залишатимуть у шпиталі. Статистика, яку оприлюднюють, – це про людей, які залишаються у шпиталях у важкому стані. Якщо ти приходиш до лікарні і в тебе невисока температура, кашель, нежить – тебе можуть відправити додому, бо тестів на всіх не вистачає.

P.S. Любий читачу, ми хочемо познайомитися з тобою ближче. Можеш, будь ласка, відповісти на кілька запитань? А ще там знайдеш інфо, як долучитися до секретного клубу з подарунками від наших партнерів ;) Let’s talk!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь