Спецпроєкти

Чому зараз критично важливо залишатися вдома?


Паралельно із закликами влади та лікарів залишатися вдома і не наражати на небезпеку себе й інших можна бачити тих, хто карантину не дотримується. Прохання за можливістю уникати людних місць та відмовитися від частого перебування у замкнених просторах (наприклад, магазинах) звучить і від ВООЗ. Та деякі люди сприймають карантин не як запобіжні заходи та єдину правильну реакцію на небезпеку поширення вірусу, а як можливість влаштувати пікнік або побачитися із друзями, які зараз теж не працюють.

Так, ходити на пікніки хочеться всім, особливо у теплу весняну погоду. І, повірте, всій редакції bit.ua хочеться теж. Та ми долучаємося до закликів частіше залишатися вдома і самі подаємо приклад, максимально самоізолюючись. Чому це важливо і як це вбереже від вірусу – пояснюємо разом із вірусологом Тетяною Мудрак. Поговорили з нею про поширення вірусу та як самоізоляція допоможе його уникнути.

Як передається вірус

Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом: частки рідини зараженої людини при кашлі або чханні потрапляють до повітря, а інші люди можуть їх вдихнути. Вірусні часточки залишаються на поверхнях – ручках дверей, кнопках ліфту, перилах, товарах у магазині тощо, – тож через них також можна заразитися, якщо торкнутися обличчя немитими руками. 

Тому ВООЗ і радить частіше дезинфікувати руки і обов’язково це робити після того, як ви побували в людних місцях. А ще – намагатися якомога рідше торкатися руками обличчя. Його, до речі, після відвідування громадських місць також потрібно мити.

З приводу масок – у нас вийде окрема стаття, чи захищає маска, як правильно нею користуватися і що точно робити не варто. Спойлер – маска все ж потрібна. 

Чому потрібно залишатися вдома

Так, є велика спокуса завітати до друзів, яких раніше через щільний робочий графік рідко бачив/-ла. Сидіти вдома буває справжнім катуванням, особливо якщо живеш один/одна. 

Від поодиноких прогулянок все ж не відмовляйтеся – у хорошу погоду корисно пройтися. Свіже повітря та фізична активність добре впливають на психологічний комфорт. Та є умова – дотримуватися всіх правил безпеки і не контактувати з людьми. Вірогідність заразитися на вулиці значно нижча, ніж у тому ж магазині/аптеці чи навіть удома. Та і психологічно вам стане куди легше, якщо буде можливість хоча б трохи прогулятися.

А з приводу перебування у громадських місцях – все ж закликаємо максимально цей час скоротити і якомога рідше відвідувати аптеки та магазини. Так само як їздити в гості – у приміщеннях вірус передається значно легше, ніж на вулиці.

Чому важливо частіше залишатися вдома?

Пояснимо на прикладах.

Зараз ми спостерігаємо за стрімким поширенням епідемії в Італії, яка за кількістю померлих від коронавірусу за офіційними даними навіть обігнала Китай (а в Китаї населення в рази більше). 

В Італії через пізнє впровадження карантину та несерйозне ставлення до нього хвороба катастрофічно поширилася: більше 70 тисяч інфікованих та 7 тисяч смертей від ускладнень, до яких призвів коронавірус.

Зараз в Італії прогнозують спад епідемії. Це стало можливим саме завдяки жорстким карантинним заходам у країні і тому, що населення почало їх дотримуватися.

Пам’ятайте: не варто думати, що розповсюдження вірусу нас не стосується. Так, від нього частіше потерпають літні люди або ті, хто має хронічні захворювання. При цьому ризики є завжди. І, навіть якщо ви легко перенесете хворобу, то люди, яких ви випадково заразили, можуть потерпати від ускладнень.

Вірогідність заразитися і стати носієм значно нижча, якщо ви уникаєте громадських місць та дотримуєтеся правил безпеки. І, звісно, при перших ознаках хвороби самоізолюєтеся та негайно телефонуєте сімейному лікарю або на гарячу лінію.

Залишитися вдома зараз означає врятувати комусь життя завтра.

P.S. Любий читачу, ми хочемо познайомитися з тобою ближче. Можеш, будь ласка, відповісти на кілька запитань? А ще там знайдеш інфо, як долучитися до секретного клубу з подарунками від наших партнерів ;) Let’s talk!

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь