Спецпроєкти

Три причини дивитися на пандемію з оптимізмом – особливо підприємцям


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

Американський підприємець і винахідник Пітер Діамандіс вважає, що в пандемії є й позитивний бік – якщо не просто зараз, то хоча б у довгостроковій перспективі. Бізнеси й стартапи обов’язково отримають нові та грандіозні можливості, коли небезпека COVID-19 почне втихати. 

Ми переклали основні думки підприємця з його статті «Чому я сповнений сподівань & Три речі, які ми маємо робити просто зараз».

1. Людство ніколи раніше не зіштовхувалося з єдиним ворогом

І ми даємо йому відсіч усі разом, у величезній кількості!

За моїми підрахунками, близько 100-200 мільйонів лікарів, науковців, медсестер, технологів та інженерів борються з пандемією. Вони проводять десятки тисяч експериментів одночасно та діляться інформацією з небаченою до цього прозорістю й швидкістю. Зараз може здаватися, що досягнень зовсім мало (до того ж ми чуємо тільки про ранні стадії), однак тисячі додаткових експериментів і терапевтичних методів вже ініційовані в лікарнях і дослідницьких лабораторіях по всьому світу.

Я впевнений, що як тільки ці досліди дадуть нам більше інформації, нас накриє справжнім цунамі рішень, що зупинять пандемію.

Один фрагмент із нещодавньої статті The New York Times чудово передає цей оптимізм:

«Коли політичні лідери закрили свої кордони, вчені широко відкрили власні, створили глобальну колаборацію, якої ще не знала історія. Дослідники стверджують, що ніколи так багато експертів у різних країнах не зосереджувалися на одній темі, ще й із такою швидкістю. Звичні обмеження на кшталт академічних норм були відкинуті. Онлайн-сховища оприлюднили наукові праці на місяці раніше від фахових журналів. Дослідники поділилися сотнями робіт про віруси. Понад 200 клінічних випробувань об’єднали лікарні та лабораторії з усього світу»

2. Усе могло б бути набагато гірше

Уявіть, якби COVID-19 мав такі ж показники смертности, як Ебола (від 25% до 90%) або навіть SARS (11%+), тоді як його розповсюдження значно вище. Багато хто сприймає COVID-19 як смертний вирок, але для значної частини інфікованих це просто чергова застуда.

Коли Білл Гейтс і безліч учених (наприклад, Ларрі Брілліант) попереджали нас про пандемію впродовж десятиліть, більшість суспільства ігнорувала це. Ми не підготувалися… взагалі.

Я гадаю, що COVID-19 – це «підготовча пандемія», що жорстко вказує нам на слабкі місця в економіці, медицині та комунікаціях. Наступного разу – а він обов’язково трапиться – ми будемо готові. Посилені технології, керовані штучним інтелектом, мережі та сенсори, CRISPR та генна терапія – усе це визначатиме загрозу миттєво, розроблятиме рішення і з блискавичною швидкістю поширюватиме їх по всьому світу.

3. Попереду багато можливостей

Зараз ми у вирі страху та економічної кризи, спричиненої вірусом. Але колись ми дістанемося іншого берега, де для підприємців відкриється чимало можливостей. 

Ці можливості можна розділити на три групи.

Перша – безліч цінних працівників зараз втрачають роботи (і я їм щиро співчуваю), і що швидше ми перейдемо в діджитал-формат роботи, то швидше люди зможуть проявити свої таланти в недалекому майбутньому.

Друга – багато активів стають доступними, а частина з них незабаром підвищить свою цінність.

Третя – незабаром фондовий ринок буде заповнений найкращими пропозиціями, що ми бачили за десятиріччя! 

Після кризи 2008 року розпочався період економічного зростання. Народилися та вибухнули такі революційні бізнес-моделі та стартапи, як Airbnb, Uber, Groupon, WhatsApp, Venmo, Slack, Square…

Цілком можливо, скоро настануть нові «ревучі двадцяті», які торкнуться всього суспільства.

Чим варто зайнятися підприємцям просто зараз?

1. Проаналізувати свій бізнес

Тут є дві важливі поради.

Якщо ви досі не вийшли в діджитал – краще часу не знайти. Виявіть процеси, активи, продукти та послуги, що їх ви (або ваша компанія) тимчасово виконуєте віддалено, та подумайте, як їх оцифрувати.

Коли ви їх оцифруєте, то зможете дематеріалізувати, демонетизувати та демократизувати свої продукти та послуги. Що це означає?

  • Цифрова камера оцифровує фільм.
  • Нетфлікс оцифровує кінотеатр.
  • Гугл оцифровує архіви та бібліотеки.
  • Zoom оцифровує особисті зустрічі.

Якщо справи у вашого бізнесу йдуть не дуже, саме час його вбити. А коли поховаєте, зможете зібрати всі ресурси – інтелектуальні, грошові, людські – та зосередити їх на діджитал-версії продукту або послуг, які ви надаєте.

2. Сформуйте нові звички та традиції

Кілька місяців вдома – достатній час, щоб сформувати нові звички на все життя. Подумайте про те, що корисне для вашого здоров’я та збереже імунну систему:

  • Здоровий сон від 7 до 8 годин
  • Щоденна зарядка або тренування
  • Медитація
  • Збалансована дієта
  • Родинні традиції
  • Відмова від паління

3. Учіться новому

Мене завжди непокоїло, що більшість упродовж років не відкриває для себе нові знання та хобі, до яких ми маємо природний хист. Це може бути архітектура або астрофізика – головне, щоб навчання не було тимчасовим. Постійний розвиток тримає наш розум у напрузі та перетворює нас на вічних студентів.

Тому діставайте три книжки, до яких у вас ніяк не доходили руки. Чи занурюйтеся в онлайн-курс на тему, в якій ви зовсім не орієнтуєтеся. Або знайдіть документалку про щось взагалі далеке від вас.

Від нашого настрою залежить усе

Негативні думки ніколи не призведуть до позитивного життя. Людський мозок завжди вишукує небезпеку і, коли бачить її, одразу вмикає червоне світло, що затуманює наш розум. 

Тому відпочиньте від новин (або фільтруйте їх). Зосередьтеся на позитиві: у вас є можливість перезапустити свій бізнес і здобути новий досвід. Ми живемо в часи, коли здатні вирішити будь-яку проблему, а наші спільні дії в боротьбі з пандемією врешті-решт зроблять людство неймовірно витривалим.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь