Спецпроєкти

Повний перехід освіти в онлайн: досвід приватної школи

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Від початку карантину освітні заклади мали швидко звикати до нових умов та переводити викладання в онлайн. Наскільки складно вчителям і учням адаптуватися до такого формату, як швидко підлаштувати програму під онлайн-уроки і чому освіта зараз настільки важлива – про все це розповідають Наташа Шталтовна і Женя Щербець, засновниці сучасної школи World School. Language. Math & Science.

Про перехід на онлайн-навчання

Ми у WORLD SCHOOL прийняли багато рішень за лічені дні і навіть години та продовжуємо це робити щодня:

  • впровадили дистанційне навчання для всіх класів, що враховує швидкість та поступовість засвоєння міжнародної програми, особливості наших учнів, а також необхідність спілкування дітей зі своїми друзями під час цієї вимушеної ізоляції;
  • оптимізували роботу таким чином, щоб кожен учень наших шкіл зміг повноцінно навчатися, послідовно і безперервно засвоєював знання, мав підтримку і міг продовжити навчання в період канікул та додаткових індивідуальних годин роботи з учителями тощо;
  • запровадили додаткову винагороду вчителям, які наразі працюють набагато більше відведеної норми та задіяні на канікулах, лікарняних, вихідних та вечорами.

Труднощі переходу вчителів на нову систему

Труднощів майже не було – наші академічні фахівці знають, як подати програму в різних умовах та ущільнити її, не втрачаючи прогрес. Вони вміють працювати з дітьми індивідуально, враховуючи їхні особливості, та допомагають адаптуватися до різних форматів навчання.

Щоби співробітникам було легше адаптуватися, ми провели базове навчання, тестовий внутрішній запуск та організували постійну лінію технічної підтримки для педагогів та батьків.

У нас залишився весь викладацький колектив: поки нікого зі співробітників не скорочували і продовжуємо докладати максимум зусиль, щоб зберегти людей.

Адаптація дітей

Самі батьки мали спочатку прийняти той факт, що карантин – це не канікули і не привід не вчитися.

Підтримка батьків має ключове значення в тому, що відбувається у WORLD SCHOOL зараз: діти навчаються, залишаються в чатах на перервах та після уроків і спілкуються одне з одним в новому форматі, самостійно використовують пристрої, відповідально перевіряють завдання одне одного, хочуть вчитися і роблять це самостійно і із задоволенням. Вони адаптуються до нових навчальних умов і швидко прогресують. А це – наймолодші класи школи і дошкільнята!

Ми вдячні батькам за співпрацю, бо найстрашніший ворог для дітей зараз – ізоляція і неможливість спілкування з друзями, зупинка навчальної динаміки, зміна фокуса на гаджети і втрата орієнтирів.

У нас відбувся повний перехід програми в онлайн. Основна особливість – час на адаптаційний період (від 3 до 5 тижнів). Діти звикають до формату, вчаться концентруватися в нових умовах, звикають до спілкування зі вчителем та однокласниками з екранів. З урахуваням процесу адаптації навантаження зростає поступово.

Ключові цінності та важливі рішення

У World School одна з ключових цінностей – час дітей. Тому ми надаємо перевагу міжнародній програмі, бо вважаємо, що вона дає можливість дітям швидше і комплексніше розвиватися. Орієнтуючись на цю цінність, ми вирішили:

1) запустити дистанційне навчання максимально швидко – за вихідні перейшли у новий формат;
2) викладати програму четвертої чверті в повному обсязі до кінця цього навчального року. Без переносів на наступний навчальний рік, що означали б втрату 2-3 місяців для дітей восени.

Навантаження на викладачів

Навантаження на вчителів виросло у 2-2,5 рази. Для підвищення продуктивности уроків ми розбили класи на групи. Тому в кожного вчителя вдень вдвічі більше уроків, до яких треба готуватися. Крім того, в нас є відведені години для індивідуальної роботи з учнями, у кого по ходу виникають проблеми, а також година спілкування з батьками для синхронізації процесу і відповідей на запитання.

Плани на новий навчальний рік

Продовжувати надавати знання за міжнародною програмою та тримати високу планку, яку ми собі поставили. Освітні послуги – це комплексний продукт, який не вимірюється короткими кроками та рішеннями. Щоб забезпечити необхідну якість освітніх послуг в перспективі, попри кризовий період, ми як власники продовжуємо інвестувати, щоб наші діти мали можливість і надалі вчитися в школах з міжнародними стандартами.

Ми переконані, що криза мине, а стосунки, репутація, відповідальні рішення, підтримка назавжди залишаться з нами і нашими дітьми.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь