Спецпроєкти

Курси з риболовлі чи малювання: як почати і не закинути онлайн-навчання?

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

«Сподівався/-лася почати нове життя, вивчити три мови і переглянути список зі 100 найкращих фільмів, а врешті-решт лежу на канапі, об’їдаюся шкідливим і дивлюся трешові українські шоу», – приблизно такі історії можна зараз знайти в соцмережах. І справді, плани на карантин у багатьох були наполеонівські: безліч платформ почали відкрили безкоштовний доступ до курсів, тож навчитися нового й корисного стало нібито значно простіше. Водночас багато хто чи забиває на ці курси, чи навіть взагалі не починає. Чому так і як змінити ситуацію на краще – в матеріалі.

Чому не виходить навчатися нового?

  • Брак часу й сил. Під час карантину багато людей почали працювати з потрійною силою. Не дивно, що після ненормованого робочого дня з тягарем втоми за плечима менше за все хочеться опановувати японську або влаштовувати кардіотренування.
  • Проблеми з тайм-менеджментом. Ви нібито й маєте час, щоби вчити кілька нових слів щодня або хоча б пів годинки присвячувати розмальовуванню картини за номерами. Та все чомусь не виходить і доводиться відкладати: то позачергова робоча конференція, то відволікся/-лася на домашні справи. На хобі теж потрібно виділяти певний час, особливо якщо інші ваші справи розписані ледве не щохвилинно.
  • Вибір «не того». Якщо ви керуєтеся тільки мотивацією «мені це знадобиться» без підкріплення «я цього хочу», довго ви не протримаєтеся. Мотивація робити щось, бо це справді подобається, значно дієвіша за спроби змусити себе через силу.
  • Відсутність звички. Якщо у вас після ранкової кави зазвичай пів години на втикання в месенджери, важкувато буде себе налаштувати на зарядку. Онлайн-навчання будь-чого також потребує випрацювання звички, і з нею простіше буде продовжувати навчання.

Як почати і не кинути?

  • Оберіть те, що вам справді до вподоби. Це вже половина успіху. Виділіть час на роздуми, щоб зрозуміти, чи дійсно ви хочете вивчати італійську, чи просто майже всі ваші друзі/подруги знають кілька мов, і вам стає незручно через свою «неосвіченість». Якщо італійська вам не подобається взагалі, а бажання вивчити її є способом боротьби з комплексами, цілком імовірно, що ви її закинете. До речі, з подібними комплексами «я гірший/-а від усіх з мого оточення» варто боротися – вони можуть непогано так попсувати життя і відбити будь-яку мотивацію, замість того щоби її стимулювати. Звісно, краще розбирати причини комплексів із психологом або психотерапевтом – це дієвіше за «та все з тобою нормального, чого ти» від друзів.
  • Знайдіть спосіб себе зацікавити. Є речі, які доводиться вивчати з необхідности, наприклад, ви хочете підвищення на роботі, а для цього потрібно підтягнути англійську. Та навіть якщо ви цю мову всім серцем ненавидите, мона знайти варіанти, як себе зацікавити. Зміна мотивації з «англійська потрібна мені для роботи» на «я вивчу англійську, зможу дивитися Netflix без субтитрів та читати Конан Дойля в оригіналі» також може допомогти. Спробуйте!
  • Не ставте нездійсненних цілей. «За місяць вільно говоритиму китайською» – з цієї опери. Крім того, пам’ятайте про власну зайнятість: вона теж може вносити значні корективи в розклад курсів.
  • Краще займатися потрохи, але регулярно. Це знижує навантаження і підвищує шанси того, що ви не закинете курси малювання після 10 годин безперервних спроб намалювати обличчя з досконалими пропорціями.
  • Не забувайте про відпочинок. Спробуйте метод «Помідора» – розбиття завдань на 25-хвилинні періоди з короткою перервою між ними. Цей метод і для роботи підходить ідеально, особливо якщо ви відчуваєте, що сили боротися з прокрастинацією зникають.
  • Хваліть себе за досягнення. І взагалі не забувайте їх зауважувати. Це важливо: ви бачитимете прогрес, хай і невеликий, і він допомагатиме продовжувати навчання, навіть коли в поривах розпачу відчуватимете бажання кинути все до біса. Адже навіщо кидати, коли ви вже на шляху до успіху?

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь