Спецпроєкти

Учені розробили сайт з прогнозами закінчення пандемії для 87 країн світу


Учені із Сінгапурського університету технологій та дизайну і лабораторії Data-Driven Development Lab під керівництвом професора Цзяньсі Луо з Массачусетського технологічного інституту створили сайт з прогнозами закінчення пандемії коронавірусу в різних країнах світу.

Дані ґрунтуються на кількості заражених, померлих і людей, які видужали, а також на інтенсивності соціальних контактів і середньому інкубаційному періоді. Учені попереджають – прогнози можуть бути не точними, оскільки неможливо передбачити всі чинники, що можуть вплинути на дату закінчення епідемія в тій або іншій країні.

Для побудови прогнозів використали так звану SIR-модель (Susceptible– Infected– Recovered). Вона враховує сприйнятливих для зараження, вже інфікованих, осіб, які одужали, а також інтенсивність контактів між людьми.

Наразі є прогнози щодо 87 країн, серед яких і Україна. Оновлення будуть щодня.

Згідно з даними математичного моделювання у світі пандемія коронавірусу з ймовірністю 97% закінчиться до 30 травня, з імовірністю 100% – близько 2 грудня 2020 року.

У США, де зараз найбільше інфікованих (понад мільйон), закінчення епідемії коронавірусу (100%) прогнозують до 13 вересня. В Італії, за прогнозами, епідемія триватиме довше, ніж в інших країнах,  – до 10 жовтня (100%). У Британії – 24 серпня. В Іспанії закінчення епідемії прогнозують 2 серпня.

За даними ресурсу за 27 квітня, в Україні зниження захворюваности має відбутися 18 травня (97%), а орієнтовний кінець епідемії прогнозують на 2 липня (100%).

Нагадаємо, що українські вчені також розробили прогноз розвитку епідемії коронавірусу в Україні. Докладніше з ним можна ознайомитися тут і тут.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь