Питання: чи можливе передозування кофеїном?
Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!
Є ті, хто до кави байдужий або не п’є її через протипоказання. Є ті, хто не проти кілька раз на день побалувати себе американо чи капучино. А є кавомани на кшталт агента Купера з Twin Peaks, ладні пити каву в будь-який час доби в необмеженій кількості, – їх якраз закликають бути обережнішими та вгамовувати свою пристрасть, адже кофеїном можна передозуватися.
Так, дійсно є таке поняття – передозування кофеїном.
Чайна ложна чистого порошкового кофеїну дорівнює 28 чашкам кави. Ця добова доза безпечна для здоров’я (якщо людина не має індивідуальних протипоказань). А от більша кількість може бути небезпечною та навіть спричинити смерть.
Нещодавно зафіксували випадок передозування кофеїном. До Шпиталю королеви Єлизавети потрапила 26-річна дівчина. Концентрація кофеїну в її крові дорівнювала 147, 1 мг/л, а ризик смерти існує за концентрації від 80 мг/л.
Любительку кави ледве вдалося врятувати: вона мала прискорене серцебиття, проблеми з диханням та нудоту. Пацієнтку довелося підключати до апарату ШВЛ, їй у вену ввели препарати для відновлення кислотно-лужного балансу та норадреналін, щоб нормалізувати тиск. Ще близько тижня дівчина була в лікарні під наглядом.
Яка доза кофеїну небезпечна?
«Вживання кофеїну в кількості понад 1-2 грами вже може викликати сильний токсичний ефект», – зазначено у звіті лікарів, опублікованому в BMJ Case Reports.
Смертельне передозування може статися внаслідок 5 грамів кофеїну. Дівчина, про яку йшлося вище, вжила близько 20 грамів і дійсно вижила тільки завдяки оперативному втручанню лікарів.
Тож закликаємо кавоманів бути обережнішими і не зловживати улюбленим напоєм. І звісно, не нехтувати сигналами організму: якщо після міцної кави почуваєтеся не дуже, це привід відмовитися від напою та перевірити стан здоров’я.