Спецпроєкти

Довженко-Центр оголосив про можливе закриття


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Сьогодні Довженко-Центр опублікував на сайті заяву, де оголосив про стан неплатоспроможности. У 2020 році інституція так і не отримала планового державного фінансування, а власний дохід вичерпала за період карантину.

Тези Довженко-Центру такі:

  • Мінфін досі не затвердив проєкт паспорту програми. Основна причина, на якій наголошує інституція: Державне агентство України з питань кіно подало занижені показники фінансування, що не відповідають затвердженому плану Міністерства культури та інформаційної політики. Довженко-Центр називає це саботажем.
  • Останні п’ять місяців Довженко-Центр виплачував заробітні плати, податки, комунальні платежі та інші зобов’язання з власного доходу. Однак прибуток значною мірою залежав від оренди та проведення заходів у Довженко-Центрі. Через карантин це стало неможливим, кошти підприємства вичерпано.
  • Зараз під загрозою унікальний фільмофонд Довженко-Центру: необхідно дотримуватися кліматичних умов для його зберігання, але можливостей робити це немає.

Довженко-Центр – найбільший кіноархів України, в якому зберігається понад 6000 художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів і тисячі архівних документів з історії українського кіно. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь