Спецпроєкти

Як правильно діяти у випадку інфікування на COVID-19

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

Українські лікарі блогери
Блог українських лікарів #свійДОК.
Навчимо Вас мислити критично!

Під час стрімкого поширення вірусної інфекції COVID-19 кожен може інфікуватися. Проте, на щастя, не всім потрібна буде госпіталізація. Зазвичай саме лікарні виявляються осередком інфекції, тому важливо насамперед залишитися вдома і дотримуватися рекомендацій.

Якщо у вас підозрюють або вже діагностували COVID-19:

  • Залишайтеся вдома – окрім ситуацій, коли стан потребує перебування в стаціонарі.
  • Важливо ізолюватися від родичів і тварин удома. За можливістю – залишитися в окремій кімнаті, витримуючи дистанцію 1,5 м від членів родини.
  • Потрібно використовувати окремий санвузол або обробляти одразу після використання загальних місць користування мийними чи дезінфекційними рідинами (дверні ручки, крани, унітаз).
  • Необхідно зателефонувати й попередити сімейного лікаря. Якщо потрібна медична допомога, слід зателефонувати сімейному лікарю і повідомити, що у вас підозрюють або вже підтвердили COVID-19. 
  • Потрібно одягнути захисну маску перед контактом з медичними працівниками. Також не забувайте про маску, коли йдете в спільну кімнату.
  • Необхідно дотримуватися правил гігієни під час кашлю і чхання – після цього ретельно мити руки з милом (не менше 20 секунд), обробити антисептиком. 
  • Потрібно використовувати індивідуальні предмети побуту. Не можна користуватися спільним посудом, чашками, рушниками, постільною білизною.
  • Необхідно щодня дезінфікувати предмети, що їх часто торкаються: стійки, столи, дверні ручки, вимикачі, змішувачі, раковини, унітази, телефони. Для дезінфекції можна використовувати побутові мийні засоби.

Моніторинг стану здоров’я:

  • Перебуваючи вдома на самоізоляції, потрібно уважно стежити за своїм станом здоров’я. Необхідно двічі на день міряти температуру тіла.
  • Слід негайно звернутися до свого лікаря або зателефонувати за номером 103, якщо з’явився один або декілька із цих симптомів:

o  зросла температура тіла (понад 38° С), почало морозити;

важке дихання, задишка;

o  постійний кашель;

o  постійний біль у грудній клітці.

Припинення самоізоляції:

Рішення припинити самоізоляцію та запобіжні заходи приймають у кожному випадку окремо після консультації з медичними працівниками відповідно до правил, встановлених місцевими органами охорони здоров’я.

Блог авторки: сімейна лікарка, власниця медичної студії Dr.Liyka, ко-засновниця спільноти українських лікарів #свійДОК

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь