Спецпроєкти

Одна спільнота. Інший бік протестів у США


Темрява не може розігнати темряву: на це здатне тільки світло. Ненависть не може знищити ненависть: тільки любов здатна на це. Ненависть примножує ненависть, насильство примножує насильство, а грубість примножує грубість.

Мартін Лютер Кінг

Новини про протести у США часто висвітлюють як реакцію на смерть Джорджа Флойда в Міннеаполісі після брутального затримання поліцією, і це правда, але причини ще ширші. Вони стосуються проблеми расової нерівности в країні і свавілля поліції. Расистська поведінка поліції спонукає до такої ж поведінки інших, тому це велика проблема для США.

Щоб зрозуміти ситуацію цілісно, потрібно подивитися на проблему з різних боків.

Темношкірі люди частіше за інших стають жертвами поліцейського насильства та суворих судових вироків. Ба більше: афроамериканці потерпають від расистських упередженнь у повсякденному житті, наприклад, їм важче знайти собі роботу, житло.

«Загибель Джорджа – одна із цілої серії трагічних смертей у результаті расизму щодо чорношкірих американців, що ілюструє надзвичайний рівень насильства й дискримінації у США. Раніше сталося вбивство Ахмада Арбері, чорношкірого чоловіка, який просто вийшов на пробіжку в парку; вбивство Бріонни Тейлор, чорношкірої жінки, яка спала у своїй квартирі, а поліція почала стріляти, і багато інших», – пише громадська організація Amnesty International Ukraine.

Брутальні дії окремих білих поліцейських щодо афроамериканців неприпустимі в сучасному суспільстві, на це потрібно відповідно реагувати. Водночас ми не можемо засуджувати всіх працівників поліції на основі дій одного чи навіть кількох працівників, хто вживав силу проти мирних людей.

Так само ми не повинні рівняти і демонстрантів під одну лінійку. Хтось вийшов на мирний протест, а хтось жадає досягнути змін радикальним способом або використовує цю ситуацію для грабунків.

Ми знаємо, що у відповідь на дії демонстрантів правоохоронці застосовували сльозогінний газ та ґумові кулі.  Та серед копів були й ті, хто приєднувався до протестів та виявляв солідарність із протестувальниками, стаючи на одне коліно. 

Зокрема на акціях у Маямі, Нью-Йорку, Вашингтоні, Флориді, Каліфорнії правоохоронці відкладали захисні каски й палиці і опускалися на одне коліно, підтримавши в такий спосіб рух Black Lives Matter, а шерифи ставали пліч-о-пліч з демонстрантами.

Начальник управління поліції Нью-Йорка Теренс Монахан став на одне коліно разом з активістами, коли протестувальники зупинилися під час протестної ходи.

Атланта, штат Джорджія

Корал Гейблс, штат Флорида

Філадельфія

Начальник поліції Денвера Пол Пазен приєднався до демонстрантів у понеділок, взявшись за руки з присутніми.

Жести солідарности також демонстрували співробітники поліції в Маямі, Вашингтоні, Нью-Йорку, Флориді та Каліфорнії.

У місті Флінт (штат Мічиган) шериф поліції приєднався до ходи протестувальників.

У місті Канзас-Сіті поліцейські тримали плакати з написами «Кінець брутальности поліції».

Глава поліції міста Камден (Нью-Джерсі) Джо Висоцькі спільно з демонстрантами ніс плакат з написом «Висловлюючи солідарність».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 🧐