Спецпроєкти

З’явилися джинси, які знищують коронавірус. Як це працює?


Бренди Warp + Weft та DL1961 спільно зі швейцарською компанією HeiQ створили колекцію речей із деніму з використанням технології Viroblock. Ця технологія дозволяє створювати самоочисну та вірусостійку тканину, яка знищує коронавірус.

Під час виробництва дослідники використовували рідину Viroblock, яка покриває денім своєрідною захисною плівкою. Таке покриття здатне за півгодини нейтралізувати на тканині  99,9% бактерій, що спричиняють COVID-19. 

«Пандемія змусила звернути нашу увагу у бік функціональности. Тепер важливо не тільки мати менше речей у гардеробі, але й мати більш функціональний та якісний одяг. Якщо у вас є одяг, який охолоджує, водовідштовхує і захищає від вірусів, ви можете придбати одну куртку замість п’яти», – зазначає Хой Кван Лам, директор із маркетингу HeiQ .

Такі джинси можна прати в режимі делікатного прання до 30 разів – доти тканина не втратить своєї ефективности. Колекцію планують випустити 1 жовтня.

Warp + Weft і DL1961 не єдині компанії, які прагнуть створити антивірусний одяг. Наразі бренд Diesel співпрацює зі шведською фірмою Polygiene, яка також представила технологію очищення тканин від вірусів ViralOff.

Ще один переворот у процесі виробництва джинсів зробила компанія Levi’s. Бренд представив найекологічнішу модель джинсів в історії бренда.

Для створення джинсової тканини використали суміш органічної бавовни і матеріал циркулоза (Circulose) компанії Re:newcell.

Кожна пара джинсів на 20% складається з переробленого деніму, на 20% – з віскози і екологічно чистої сировини і на 60% – з органічної бавовни. Також у процесі виробництва нових моделей скорочується витрата води, хімікатів і виділення CO2. Крім того, нові джинси створили з можливістю вторинної переробки.

Нова лінійка джинсів вже доступна в онлайн-магазині Levi’s.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь