Спецпроєкти

Гімн України та уроки просто неба: як відбуватиметься навчання з 1 вересня


Навчальний рік по всій території України розпочнеться з 1 вересня відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці.

30 липня головний санітарний лікар України Віктор Ляшко затвердив тимчасові рекомендації щодо організації навчання для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

Основне:

З 1 вересня до закладів освіти допускатимуть лише у масках або респіраторах, на заняттях маски можна буде не використовувати. У масках потрібно бути і під час переміщення в закладі.

Відповідно до норм викладацький склад повинен буде проходити щоденну обов’язкову термометрію і носити маску до початку уроків. З температурою понад 37,2 С до закладу не допускатимуть. Для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язковий, натомість педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття. І в разі появи симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду.

Педагогам рекомендують:

  • якщо є можливість, проводити уроки просто неба;
  • обмежити проведення масових заходів (нарад/зборів) у закритих приміщеннях;
  • організувати початок  уроків у різний час, перерв для різних класів та груп;
  • проводити заняття упродовж дня для одного і того ж класу/групи в одній і тій самій авдиторії/кабінеті.

Ці заходи спрямовані насамперед на розрив можливого спілкування дітей різних вікових груп та щоб запобігти скупченню учнів і студентів, мінімізувати їх пересування між кабінетами.

Щодо харчування, то під час карантину харчування за типом «шведського столу» та із самообслуговуванням заборонено. Заклад повинен мати графік харчування учнів/студентів, а відстань між столами має бути не менша, ніж 1,5 м, за одним столом може сидіти не більше, ніж 4 особи.

Після кожного уроку/пари приміщення потрібно провітрювати, а після навчального дня приміщення й поверхні (дверні ручки, перила, столи, місця для сидіння) дезінфікувати.

Докладніше про рекомендації можна прочитати тут.

30 липня ухвалили ще одне рішення, яке стосується київських шкіл. Київська міська рада рекомендувала столичним школам розпочинати день із Державного Гімну України, а також виконувати його під час проведення урочистих заходів.

Рішення підтримали 63 депутати Київради. Автори проєкту – «свободівці» Олег Бондарчук, Юрій Сиротюк та Ігор Мірошниченко – вважають, що це буде сприяти вихованню патріотизму серед дітей.

«Завдання цього рішення – популяризувати та виховувати у маленьких киян шанобливе ставлення і повагу до державних символів України. Це буде сприяти вихованню патріотизму серед підростаючого покоління. Аналогічне рішення вже ухвалили в Тернополі та Вінниці», – зазначив співавтор рішення, депутат Київради Олег Бондарчук.

Згідно з правовим висновком Управління правового забезпечення діяльности Київської міської ради, жоден Закон України не передбачає повноважень Київради доручати Департаменту освіти та науки забезпечувати виконання Державного Гімну України. З огляду на це Київрада рекомендує столичним закладам освіти щоденно виконувати Гімн, але жодним чином не зобов’язує цього робити.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь