Спецпроєкти

Коали в Новому Південному Вельсі можуть вимерти до 2050 року. Чи можна їх урятувати?


Австралійський штат Новий Південний Вельс до 2050 року може залишитися без коал. Якщо терміново не вживати необхідних заходів, коали просто вимруть. Про це повідомляє BBC.

Скільки коал залишилося і що їм загрожує?

Ще на початку 2019 року з’являлися новини про оголошення коал фактично вимерлим видом. Сумчасті вимирають через хвороби (зокрема хламідіоз, який є для коал надто небезпечним), недостатню кількість ресурсів та зміни клімату.

Під час пожеж в австралійських лісах загинуло близько 5 тисяч коал. Тішить тільки те, що сотням коал вдалося врятувати життя, – до допомоги підключилися безліч волонтерів з усіх куточків світу. Та все одно тваринок залишається дуже мало: нещодавні дослідження довели, що інформація про 36 тисяч осіб популяції у штаті вже застаріла, і зараз сумчастих значно менше. Тільки нещодавні пожежі в Австралії зачепили 24% площі, де мешкають коали.

Також на зменшення популяції сумчастих вплинула багаторічна лісозаготівля.

Парламент штату закликає змінювати підхід до порятунку коал, бо теперішні заходи недієві.

Наразі сформульовано 42 нові рекомендації для збереження популяції коал. Серед цих рекомендацій – створення нових національних парків та скорочення розчищення земель. Державний уряд розглядає рекомендації та вирішує, яких із них буде притримуватися.

Міністр охорони довкілля підкреслив, що влада зробить усе, аби зберегти популяцію коал та захистити майбутні покоління. 

Чи виживуть коали? 

Питання досі відкрите. З одного боку, це національний символ Австралії, тому для їхнього порятунку справді докладатимуть зусилля, зокрема місцева влада. З іншого – є багато факторів, на які не можуть вплинути винятково владні структури Австралії та волонтери, які рятують тварин. Глобальне потепління, зміни клімату, пожежі, погіршення якости їжі коал через ці зміни – все це скорочує популяцію. І не тільки коал.

Минулого року австралійський фонд підрахував, що у країні залишилося не більше, ніж 80 тисяч коал. Це дуже мало для збереження виду. Додаємо до цього фактору проблеми, перераховані вище, – і маємо невтішні прогнози. 

Та все ж ми сподіваємося, що коал вдасться врятувати. 

Стежачи за новинами і знаючи – є люди, ладні ризикувати власним життям, витягуючи коалу з палаючої місцини, – починаєш вірити, що немає нічого неможливого. 

Якщо ви хочете долучитися та допомогти рятувати коал – є можливість це зробити, підтримуючи фонд Australian Koala Foundation. Притримуючись екологічного способу життя та надаючи перевагу усвідомленому споживанню, ви теж допомагаєте – не лише сумчастим, а й собі та всім, хто мешкає на планеті Земля.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram