Спецпроєкти

Що визначає щасливі стосунки? Версія штучного інтелекту


Що визначає щасливі стосунки? Чому одні стосунки міцніші за інші?

Учені намагаються відповісти на ці питання роками, десятиліттями або навіть століттями.

Є сотні досліджень, які намагаються пояснити, що впливає на хороші стосунки і чому вони можуть зіпсуватись, і є сотні показників, які нібито формують якість романтичних стосунків. Однак які з них  є ключовими, до кінця ще не відомо.

Нещодавно дослідники із Західного університету Лондона вирішили підійти до цього питання зовсім по-іншому та задіяли штучний інтелект.

Це перше дослідження романтичних стосунків за допомогою штучного інтелекту, в основу якого лягли дані про понад 11 тисяч пар. На основі анкет ШІ зміг виділити основні параметри щастя у стосунках.

З’ясувалося, що індивідуальні характеристики на кшталт віку, статі та особистісних якостей мало що означають для побудови щасливих стосунків. Натомість значно важливіше, як самі партнери  оцінюють свої стосунки.

«Власна оцінка стосунків, наприклад, наскільки я задоволений та чи відповідально ставиться до мене партнер, чи я поважаю його, а він – мене, визначає, чи партнерство щасливе приблизно на 45 %», – пояснюють науковці.

Серед п’яти найнадійніших факторів, які впливають на стосунки, ШІ відзначив такі:

 – довіра до партнера/ відчуття взаємности (наприклад, «Мій партнер хоче, щоб наші стосунки тривали вічно»);

вдячність/ відчуття, що ваш партнер цінує вас («Мені дуже пощастило, що у мене є партнер у житті»);

 – рівень сексуального задоволення;

 – відчуття, що партнер у стосунках почувається щасливим;

 – низький рівень конфліктности.

Серед індивідуальних характеристик, які найбільше передбачали якість стосунків, виявилися: задоволення життям, тривожність або роздратування, депресія, тривожна прихильність (залежні стосунки). Проте, як зазначають дослідники, це може не відігравати великої ролі, якщо обоє в парі задоволені стосунками.

«Модель взаємин, яку ви створюєте з кимось, – загальні норми, жарти, спільний досвід – [значить] набагато більше, ніж окремі люди, що формують ці стосунки», – підсумовують науковці.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram