Спецпроєкти

Як в інстаблогера: правила крутих фото


Годі й шукати кращої пори року для фото, ніж літо! Таку красу хочеться зберегти не тільки у пам’яті, а й зробити якомога більше світлин.

Редакція bit.ua озброїлася iPhone 11 Pro і вирішила розібратися, як зробити ідеальні світлини, які захочеться переглядати вічно, надсилати на фотоконкурси, показувати всім друзям та подругам, а може, й онукам.

Як придумати класне фото?

Пошукай референси на Pinterest та Instagram. Обидві платформи, крім зображень, показують і додаткові хештеги, за якими можна знайти ще більше. І там, і там вподобані зображення можна зберегти у зручних каталогах: у Pinterest – запінити на дошках, в Instagram – скласти до альбомів збереженого. 

Ще один варіант – кіно. Воно передає настрій завдяки багатьом факторам одночасно: постановка, музика, живі конфлікти та характери. Тож надихнутися на зйомку після фільму іноді ще простіше, ніж після статичних світлин.

Погортай глянець або подивися кампанії на сторінках лакшері-брендів. Карантин дуже олюднив фешнзйомку – можна подивитися, як невимушено на самоізоляції моделі позують перед фронтальними камерами, приміром, у Jacquemus. А відтак відтворити подібні знімки самотужки, навіть якщо ти не фешнфотографом із багаторічним стажем.

Як зробити ідеальні світлини: лайфхаки

Стеж за деталями. Найкращу світлину можуть зіпсувати неприємні дрібниці: сміття, яке випадково потрапило до кадру, «відрізані» кінцівки випадкових перехожих, які теж навряд чи хотіли в цей момент фотографуватися, або той же завалений горизонт (якщо це не було нетривіальною задумкою від самого початку).

Не нехтуй портретними фото. Нехай на світлинах будуть не тільки ідеальні українські пейзажі, а й ідеальні обличчя – тебе та твоїх близьких. Експериментувати з портретами можна за допомогою функції «Портрет» iPhone 11 Pro, яку має і фронтальна камера на 12 Мп. Налаштовуй глибину портрета та захоплюй максимум на відстані витягнутої руки. 

Роби повільні селфі. Режим slow mo selfie – це те, що треба, коли ми відпочиваємо самі. Потрусити на фронтальну камеру мокрим волоссям або епічно надягнути сонцезахисні окуляри? Що завгодно, головне – тепер можемо зняти атмосферне літнє відео, повністю контролюючи себе в кадрі. 

Світлин багато не буває. Про всяк випадок роби кілька варіантів фото, аби потім обрати найкраще. Зарядки iPhone 11 Pro вистачить на всі довгі фотосесії.

Не забувай про редагування. Навіть невдале фото можна покращити, обрізавши/змінивши контрастність/наклавши фільтри. Навіть не доведеться відкривати фотошоп, – все, що потрібно можна відредагувати прямо на iPhone 11 Pro.

Як урізноманітнити зйомку: експерименти

Знімай за різним освітленням. Не варто чекати на захід сонця чи прокидатися рано вранці, щоб застати «те саме освітлення». Спробуй HDR, аби вирівняти його. Одним натисканням у цьому режимі можна зробити 11 знімків із різною експозицією, деталізацією і балансом білого. На світлинах не виблискує нічого зайвого.

Дивися на світ ширше. Фото та відео в надширококутному режимі охоплять навіть більше за GoPro. Як іще знімати вечірки в часи соціального дистанціювання?  

Знімай довгі історії в режимі таймлапс. Спостерігаєш за зоряним небом вночі, повільними хмарами чи світанком, на який нарешті натрапив/-ла серед гір чи на даху? Вмикай повільну зйомку в режимі таймлапс. Так захопиш все найважливіше з повільних пейзажів. 

Спробуй себе у ролі режисера/-ки. Не світлинами єдиними: якщо давно мрієш зняти короткометражку (нехай навіть і без ідеального сценарію), саме час це зробити. Добре, що не потрібно носити із собою кінообладнання: якісне відео можна зняти і на телефон. Бери iPhone 11 Pro, який підтримує відео 4к з частотою до 60 кадрів на секунду, знімай і на один крок наближуйся до Оскара за найкращу короткометражку.

Нехай твоє літо буде найкольоровішим і найкінематографічнішим!

Офіційний iPhone 11 Pro для твоїх крутезних фото вже доступний в мережі авторизованих реселерів Apple з вигодою у 5000 грн:

Rozetka     iOn      Citrus        Allo     Comfy

Eldorado     Foxtrot    Moyo     KTC        Vodafone

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram