Спецпроєкти

Трансфобія та гендерфлюїдність. Ліллі Вачовські розповіла, чому присвячена «Матриця»


З’яувалося, що найбільш знана кіберпанківська трилогія «Матриця» розповідає не про супротив системі та корпораціям, а про гендерну ідентичність та трансгендерів.

У  інтерв’ю для Netflix Film Club режисерка Ліллі Вачовські , яка є трансгендером, підтвердила давню фанатську теорію. За її словами, події, що відбуваються в серії фільмів «Матриця», є відсиланням до гендерної ідентичності і проблемам прийняття себе.

Згідно з найпопулярнішою подібною теорією, яку запропонувала авторка Андреа Лонг Чу, Нео почувається дискомфортно через гендерну дисфорію – стан, коли людина не здатна приймати свій гендерний статус. Агенти ж символізують трансфобію, а червону пігулку порівнюють з таблетками естрогену (жіночі гормони, які вживають при зміні статі).

«Люди по-новому аналізують нашу з Ланою роботу крізь призму нашої трансгендерності», – зазначила режисерка. – Це круто, тому що нагадує про те, що мистецтво не буває статичним».

Вачовські також розповіла, що в оригінальному сценарії персонаж Світч був прописаний як гендерфлюїдний, але Warner Bros. відкинули цю ідею.

«Ми хотіли, щоб персонаж Світч був чоловіком в реальному світі, і жінкою в Матриці. Це символізувало б наш з сестрою досвід і досвід людей, які не можуть відкрити світу свою ідентичність», – сказала Вачовські.

«Матриця» вперше потрапила на екрани в 1999 році, коли, за словами Ліллі,  світ не був готовий до історії про трансгендерних людей. Але додає – ці фільми завжди були значущими для транс-людей.

«Я рада, що люди говорять про «Матрицю» через призму трансгендерності. Мені подобається, що ці фільми виявилися близькі трансгендерним людям, які підходять і кажуть, як наші стрічки врятували їм життя. Ідея в тому, що нібито неможливе стає можливим. Я наче кидаю рятувальну мотузку тим, хто починає своє тривалу подорож. І рада, що фанати розгадали початкову ідею, до сприйняття якої тоді люди не були готові.

Нагадаємо, що у роки виходу трилогії «Матриця» (1999-2003) режисери позиціонували себе як брати Ларрі і Енді Вачовські. Тепер же вони відомі як сестри Лана і Ліллі.

Вачовські зробили операцію зі зміни статті в 2010 і 2016 роках.

Зараз Лана Вачовскі працює над четвертою частиною «Матриці», в якій знімуться Кіану Рівз і Керрі-Енн Мосс в ролях Нео і Трініті. Дата прем’єри фільму ще не відома.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь