У TikTok набрали популярності косплеї на жертв Голокосту. Євреї з усього світу просять зупинити цей тренд
В серпні користувачі TikTok стали масово косплеїти жертв Голокосту: приміром, під пісню Lovely Біллі Айліш вони зображують знайомство у раю і розповідають історію своєї загибелі, а під Locked out of Heaven Бруно Марса постають у ролі полонених, які отримали десять секунд на повернення до нормального життя. Дехто навіть інсценував комедійні мініатюри на фоні світлин газових камер.
THIS TRIGGERS MILLIONS OF PEOPLE AROUND THE WORLD WHOSE LIVES, HEALTH, AND FAMILIES WERE GRAVELY EFFECTED!! @TikTokSupport pic.twitter.com/d3tVM7qIfA
— Patricia?️?✡️ (@Mowgli_Lincoln) August 18, 2020
family roots where torn to shreds and this is somehow okay?? @tiktokcreators pic.twitter.com/sLGBvA62hc
— Patricia?️?✡️ (@Mowgli_Lincoln) August 18, 2020
Користувачка Twitter @Mowgli_Lincoln – дев’ятнадцятирічна Бріана з єврейської родини Ашеназі – зробила підбірку з десятків образливих відео. Вона зауважує, що геноцид не можна перетворювати на челендж для поганих акторів та візажистів.
«Наша маніакальна любов до збоченого захоплення нещастям інших людей тільки підштовхує до драматизації цих наративів. Це може бути нестерпним для людей, які мають родичів-жертв чи втратили родину на війні», – розповіла Бріана виданню Wired.
У Wired також розпитали авторів цих відео. 15-річна авторка МакКайла пояснила, що завдяки тренду хотіла популяризувати історію її бабусі. А Тейлор Гілман, який також зняв ролик про трагедію своєї родини, взагалі вважає – відео на цю тему варто знімати лише тим, чия сім’я постраждала в часи Голокосту.
Мартін Штерн, який пережив Голокост, в інтерв’ю журналістам Metro назвав тренд абсолютно образливим.
Тиждень тому челендж почали коментувати офіційні особи. Даян Зальцман, директорка відділу Американського музею Голокосту у справа тих, хто пережив трагедію, сказала: «Імітація досвіду жертв Голокосту паплюжить пам’ять про них, ображає тих, хто вижив, та тривіалізує історію».
У дописі від Музею Аушвіца йдеться, що соцмережі загалом – дуже специфічний майданчик для вшанування пам’яті жертв Голокосту. Деякі відео челенджа вийшли справді образливими, а популяризувати знання про геноцид слід достовірно та у правильному контексті. Разом з тим в інституції закликали не булити блогерів, адже всі вони мають різну мотивацію до участі в челенджі.
Раніше у TikTok був тренд на косплеї жертв домашнього насильства, який теж викликав неоднозначну реакцію. Додаток також певний час був переповнений антисемітськими мемами.