Спецпроєкти

Українські національні парки оцифрували. Деякими вже можна прогулятись віртуально


Google Україна розширила колекцію «Перегляд вулиць» (Google Street View) панорамами національних природних парків України у межах спільного проєкту з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Проєкт створили для промоції національних парків та стимулювання віртуального туризму серед маломобільних верств населення.

Зараз можна прогулятися у шести заповідних об’єктах:

До кінця року оцифрують ще 10 нацпарків в Івано-Франківській, Чернівецькій та інших областях: Черемоський, Верховинський,  Гуцульщина, Карпатський,  Вижницький, Сколівські Бескиди, Зачарований край, Дермансько-Острозький, Кременецькі гори, Дністровський каньйон.

Охорона національних парків  є важливим завданням для збереження автентичности природного середовища, його флори та фауни. Таким же важливим є питання і збереження лісів від незаконної вирубки.  Останнє дослідження вчених із Чилі та Великобританії вказує на те, що якщо темпи вирубки лісів не знизяться, то за 40 років імовірність виживання людства на Землі скоротиться до 10%, а лісові масиви на планеті зникнуть протягом наступних 100-200 років.

Згідно з дослідженням, крах людства наблизить збільшення вуглекислого газу в атмосфері і порушення кругообігу води, а отже, і порушення споживання ресурсів людиною.

Учені запевняють, що з цієї ситуації є вихід: наприклад, якщо технологічний розвиток у світі досягне такого рівня, що ресурси можна буде використовувати ефективніше. Іншим більш досяжним рішенням є трансформація економіки і системи споживання ресурсів з акцентом на вирішенні екологічних проблем.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram