Спецпроєкти

Вчені запропонували не рятувати Венецію від затоплення. Як вони це пояснюють?


Чому Венецію не потрібно рятувати і що з нею робити – пояснюють вчені.

У своїй статті науковці Ерін Сікамп та Юджин Джо задались питанням – скільки зусиль потрібно, аби зберегти Венецію від затоплення? І чи потрібно це взагалі?

Так, у своїй роботі Сікамп висуває пропозицію припинити рятувати Венецію.

Люди витрачають багато зусиль і ресурсів, щоб Венеція не пішла під воду. Можливо, час припинити її рятувати і дати місту потонути?

Чому Венеція має потонути?

Сікамп і Джо зокрема стверджують – деякі культурні пам’ятки, які серйозно постраждали від природніх явищ, пов’язаних зі зміною клімату, можуть залишатися пошкодженими. Це потрібно для того, щоби люди пам’ятали про ці події, уникали помилок та більше дізнавалися про уразливість культурної спадщини перед кліматичними катастрофами.

Автори роботи вважають, що нинішню модель збереження об’єктів культурної спадщини – консервацію в незмінному стані – слід переглянути. На їхню думку, деяким пам’яткам слід дозволити «трансформуватися», якщо вартість їх збереження занадто висока.

Автори пропонують зібрати інформацію про такі пам’ятки, створити окремий реєстр та скеровувати ресурси на них.

«Ми не говоримо, що це повинно відкрити двері для розвитку туризму. Ми пропонуємо створити нову категорію і дозволити цим місцям думати не тільки про консервативну, а й про трансформаційну адаптацію», – підсумовує Сікамп.

Так, міста на кшталт Венеції невдовзі можуть стати символом, який би нагадував людям про глобальне потепління.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь