Спецпроєкти

Арт, музика, інклюзія, інновації, екологічність: гід по фестивалю Respublica FEST 2020


До наймасштабнішого українського фестивалю музики та стріт-арту лишилося кілька днів. Ювілейний Respublica FEST 2020 відбудеться за підтримки Українського культурного фонду і частково змінить свій формат, перейшовши в онлайн. 25–27 вересня зануритися у фестивальний рух зможуть усі, в якому б куточку земної кулі вони не перебували.

Найінноваційніший український фест у 2020-му з’явиться у грі і запропонує глядачеві персональний цифровий гід. А за його онлайн-трансляції відповідатимуть Youtube-канали фестивальних партнерів. Перший день дійства покаже Творча студія KOLEGI, другий – Супер Сус, а третій – СЛУХ.

Побачити Respublica FEST 2020 на власні очі зможуть 100 щасливчиків, чиє перебування організовують згідно з карантинними обмеженнями. Що на них чекає, розповідаємо в нашому гіді.

Кам’янець-Подільська фортеця: наймальовничіші фестивальні локації

Ювілейний Respublica FEST 2020 повертається у Кам’янець-Подільський. Ба більше – прогримить не в місті, а на мальовничих історичних локаціях Старої фортеці та Нового замку просто неба. Понад 70 українських і зарубіжних артистів виступлять у дворі Старої фортеці, Денній башті, Новій башті, Новому Замку і Барбакані фортечної споруди Руська Брама. А найнесподіванішим концертним майданчиком на прийдешньому фесті стане повітряна куля.

Паралельно фестивальні локації розмістять у десяти містах України, чиїми виступами ми будемо насолоджуватися онлайн.

Артпрограма фестивалю: синергія з інституцією X-Platform

Художнє й візуальне наповнення івенту – спільна місія Respublica FEST та інституції X-Platform. У 2020-му на фестивалі зберуться артисти й митці з усієї країни, а розглянути їхні роботи в найдрібніших деталях зможе кожен охочий.

Чий арт ми побачимо на Respublica FEST 2020? Анархістів Artzebs, Василя Грубляка зі своїм світловим об’єктом «Пульсар», запорізького артиста VJ Yarkus, який працює з нашим історичним спадком, майстра віртуальної реальности, відеоарту та штучного інтелекту Vartan Markarian, а також Павла Блинохватова, Микиту Сторожкова і Nezhinsky.

Музика фестивалю: мозаїка жанрів та молоді імена

Традиційно Respublica FEST 2020 відкриває меломанам молодих артистів. Команді фестивалю чужі жанрові рамки й обмеження: в лайнапі івенту сусідять головна реперка країни alyona alyona і молоді королеви грайнд-металу TSYTSKA, солодкоголосий бойз-бенд Cloudless і епатажний та скандальний дует «Хамерман Знищує Віруси».

Крім них, на мальовничих локаціях Respublica FEST 2020 виступлять Жадан і Собаки, Микола Ковальський, Курган & Agregat, Tik Tu, GannaBaby, Septa, VNATURE, What is love, BRAT, REMAFO, Kurs Valüt, Стеклобой, Два Два Дев’ять, Syntora, Forget Me Nots, The Nietzsche, Zapaska, Latexfauna, МС Брехунець, Стасік, Go-A, The Unsleeping, Paycash, AGHIAZMA, Kosmopolis, СОСЕДИ СТЕРПЯТ, Heartprints, Баbaй, Обійми Дощу, D.Marsh, Kurwa Matj, Sheetel & The Good Stuff , OOZE, Pustosh, ZFeelZ, Κοntur, Зворотня Дія, adm: t, Кальцій, Мій дотик і Дмитро Щебетюк.

І це не все: приймати естафету Кам’янця-Подільського зі своїх рідних міст будуть такі музиканти: Zbaraski, Teche.Dnipro, Kraken Landau, physàlisovi, Sasha Boole, Owl, Аппекс, «Менделеев ошибался» та Хвилі. Ми ж побачимо трансляції їхніх концертів на YouTube.

Ба більше – Respublica FEST вже багато років виступають за гендерну рівність. Підписавши 2018 року протокол Keychange, команда взяла на себе зобов’язання зрівняти кількість чоловіків і жінок серед учасників фестивалю до 2022 року. Як бачите за лайнапом, їм це чудово вдається.

Інклюзивність: особистий фестивальний гід, пандуси та сурдопереклад

Не просто спостерігати за фестивалем з екрану смартфона або ноутбука, а зануритися в дійство з головою і навіть взаємодіяти з простором завдяки персональному гіду. Так, у 2020-му це стало можливим! Персоналізований аватар – такий інноваційний проєкт створила команда Respublica FEST, щоб відчути себе повноцінним учасником івенту змогли всі без винятку.

Не потрапили до числа ста щасливчиків? Не біда. Заручившись підтримкою гіда і віддаючи йому голосові накази, ви зможете увірватися в гущу фестивальних подій, сидячи вдома на дивані.

До того ж цього року одну зі сцен на фесті обладнають пандусами для музикантів з інвалідністю, а виступи хедлайнерів будуть перекладати мовою жестів.

Respublica FEST 2020 у Minecraft

Майбутній фестиваль з’явиться у відомій грі Minecraft: там відтворять локацію івенту, побудують сцену, гримерки і стенди громадських організацій, а також спорудять саму фортецю та її околиці. Усе, щоб кожен охочий зміг відірватися, слухаючи стрім, створити власні інсталяції та артпроєкти, досліджувати унікальну Кам’янець-Подільську фортецю, зіграти в мініігри на Алеї громадських організацій та познайомитися з представниками ініціатив, які просто зараз змінюють нашу країну.

Respublica FEST: адепти свідомого споживання та екологічности

Традиційно на фестивалі не відступають від своєї екологічної програми розвитку. У 2020-му тут проведуть безліч освітніх лекцій на цю тему, а також доведуть свідомість справою: все сміття, залишене на фестивалі, відсортують, на івенті відмовляться від генераторів і використовуватимуть багаторазову тару.

Соцмережі фестивалю

сайт

facebook

instagram

youtube

telegram-канал

telegram-чат

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь