Спецпроєкти

Гречка з логотипом партії та аванс за голос: у поліції розповіли про популярні способи підкупу виборців


Уже 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Правоохоронці активно спостерігають за виборчим процесом та реєструють порушення. П’ята частина всіх кримінальних проваджень, відкритих за фактом порушення виборчого процесу, стосується спроб підкупу виборців.

Про це розповів голова Національної поліції Ігор Клименко в етері телеканалу ICTV.

«На цей момент 123 кримінальних провадження вже відкрито Національною поліцією, – сказав він. – П’ята частина всіх кримінальних проваджень – це підкуп. Триває та ж історія – це, зокрема, ті ж продуктові набори з логотипами політичних партій».

Ще одним популярним способом підкупу є пропозиція проголосувати за кандидата за гроші. Виборцеві платять аванс 250-300 гривень, а перед голосуванням кажуть, за кого віддати голос. Бюлетень просять сфотографувати.

Нині в Україні в цілодобовому режимі працює ситуаційний центр МВС і Нацполіції. Там правоохоронці в онлайн-режимі отримують всю інформацію, зокрема про порушення під час виборчого процесу.

 

Раніше ми розповідали про проєкт #вліпизасебе, в межах якого організація Global Office та креативне агентство ANGRY створили AR-гру, щоб популяризувати місцеві вибори серед молоді.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь