Спецпроєкти

Найбільша база доказів злочинів КГБ в Україні – під загрозою. На Архів національної пам’яті не виділили жодної копійки з держбюджету


Виявилося, що держава цілком скоротила фінансування Архіву національної пам’яті.

Про це у своєму Facebook написав депутат Володимир В’ятрович.

«Нині всіх обурила заборона поширення книги Вахтанга Кіпіані про Стуса. Однак нинішня влада вдається і до більш вишуканих форм закривання правди з архівів КГБ. Наприклад, припинення фінансування Архіву національної пам’яті».

За його словами, в березні, під час формування фонду для боротьби з коронавірусом, програму, якою передбачено реконструкцію приміщення, куди мають бути звезені матеріали чекістів, скоротили до нуля.

Тож цьогоріч для створення найбільшого на посткомуністичному просторі архіву документів не зроблено нічого. У проєкті бюджету на 2021 рік – повторно нуль.

Нині всіх обурила заборона поширення книги Вахтанг Кіпіані про Стуса. Але нинішня влада вдається і до більш вишуканих…

Опубліковано Volodymyr Viatrovych Понеділок, 19 жовтня 2020 р.

Чому це важливо?

Архів національної пам’яті мав би стати єдиною точкою входу для всіх охочих досліджувати становлення та розпад тоталітарних режимів, збирати докази злочинів комунізму, встановити винуватців злодіянь на всіх щаблях влади, відновити «білі плями» історії про своїх репресованих родичів та населені пункти.

Ідея проєкту – зібрати всі наявні у спецслужб та правоохоронних органів документи та дані, які роками зберігаються в їхніх архівах та стосуються злочинів комуністичного тоталітарного режиму, як діяли спецслужби, порушуючи права та свободи людини і громадянина. На думку команди, збереження історичних документів і вивчення історії України – це не властиві для силових відомств функції. Крім того, подальше перебування документів репресивних органів робить ці силові відомства певними продовжувачами практики, яка існувала в СРСР. Тому важливо позбутися цієї спадщини радянського тоталітарного минулого.

Раніше ми розповідали, що Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюджувати книжку історика та журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без згоди Віктора Медведчука.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь