Спецпроєкти

Суд заборонив розповсюджувати книжку про Василя Стуса без згоди Медведчука


Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюджувати книжку історика та журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без згоди Віктора Медведчука. 

Відповідне рішення суд ухвалив у понеділок, 19 жовтня, вранці.

"Іменем України". Суддя Заставенко вирішила, що 6 епізодів книги "Справа Василя Стуса" є неправдою. Два смішних моменти – не можу тепер згадувати всує тов. Медведчука, але називати "сином поліцая" можна ;)

Опубліковано Вахтанг Кіпіані Понеділок, 19 жовтня 2020 р.

Суд погодився з позивачем – Віктором Медведчуком – та його захисником, що деякі фрази в книжці порушують його честь та гідність. Проте з 9 уривків з книжки, які не влаштовували Медведчука, суду не сподобалися лише 6.

«Два смішних моменти: не можу тепер згадувати всує тов. Медведчука, але називати “сином поліцая” можна», – написав Кіпіані у своєму фейсбуці.

Також відповідно до рішення суду Вахтанг Кіпіані та видавництво Vivat мають заплатити Медведчуку 860 гривень.

Раніше ми повідомляли, що книжка «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів.

В основі книжки – дослідження судового процесу над Стусом. Поета звинуватили в тому, що він вчинив дії з виготовлення, зберігання і розповсюдження «з метою підриву та ослаблення радянської влади ворожої літератури, що порочить радянський державний і суспільний лад», чим начебто скоїв злочин, передбачений ст. 62 ч. 2 КК УРСР.

Медведчук виступав захисником у процесі над поетом. У книжці описано його роль у судовому процесі та оцінка його адвокатської роботи з погляду дотримання правил адвокатської етики.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь