Спецпроєкти

Не обов’язково перевіряти зуби двічі на рік. Пояснюємо, як часто треба ходити до стоматолога


У пораді не запускати зуби немає нічого поганого – дійсно, вчасно виявлені проблеми легше і швидше лікувати. Та от необхідности ходити до стоматолога з профілактичним візитом щошість місяців немає – принаймні багатьом людям. Пояснюємо, чому так і як часто потрібно перевіряти стан ротової порожнини.

Чому не раз на пів року?

Таку пораду ви могли чути і від родичів, і від самих стоматологів. Нещодавно вчені з Великобританії провели дослідження, щоб з’ясувати доцільність цієї поради.

Дослідники з Університету Данді, Манчестерського університету і Кокрейнової групи зі здоров’я ротової порожнини вивчали тематичні роботи. Вони робили це задля визначення рекомендованої частоти відвідування лікаря. 

У ході дослідження з’ясувалося, що раз на пів року до зубних лікарів ходити не обов’язково: це не покращує cтан ротової порожнини, а також  фінансово нераціонально. 

Фахівці з’ясували, що частота візитів до стоматолога для кожної людини індивідуальна і залежить від стану здоров’я зубів, схильности до захворювань та наявности скарг. 

«Будь-який пацієнт унікальний, тож частота відвідування має засновуватися на адекватній оцінці ризиків», – зазначає науковий консультант Британської стоматологічної асоціації Демієн Волмслі. 

Проміжки між відвідуванням дантиста можуть становити від трьох місяців до двох років. Діти або дорослі, які мають високий ризик стоматологічних захворювань, повинні перевіряти стан ротової порожнини частіше. Ті, в кого схильности до захворювань немає, як і скарг, можуть не приходити до дантиста раз на пів року – тож ці дані мають втішити тих, хто пропустив плановий візит через пандемію коронавірусу.

А як часто люди перевіряють стан зубів?

У різних країнах по-різному. Якщо брати до увагу ту ж Великобританію, де проводили дослідження, більшість британців, наприклад, якраз ігнорує профілактичні огляди – навіть раз на два роки. 

Фахівці Національної системи охорони здоров’я Великобританії стверджують – менше ніж 50% населення відвідували стоматолога за останні два роки.

Знайти подібну українську статистику не вдалося, та точно можна зазначити – через пандемію за останні пів року частота походів до стоматологів значно скоротилася. 

Базові рекомендації догляду за зубами

Тут все очевидно, та про всяк випадок нагадуємо:

  • чистити зуби двічі на день;
  • міняти зубну щітку раз на кілька місяців; 
  • не зловживати відбілювальними зубними пастами;
  • відвідувати стоматолога в разі потреби і профілактично.

Раніше ми публікували перелік ознак, які допоможуть зрозуміти, що вам варто шукати іншого лікаря. Почитати можна ось тут. І не забувайте – не соромтеся перепитувати у спеціаліста деталі, адже ви маєте право знати все про стан вашого здоров’я.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь