Спецпроєкти

Facebook боротиметься з фейками про Голокост. Розповідаємо, як


Facebook видалятиме контент, який заперечує Голокост або спотворює історію про нього.

Про це йдеться у блозі компанії.

Сторонні організації, які вивчають тенденції щодо мови ненависти, заявляють про збільшення подібного контенту, тому Facebook продовжує роботу з його видалення.

Так, компанія відзвітувала про видалення груп, які просували ідею переваги білої раси, антисемітські групи, що розповідали про колективну владу євреїв над світом. Через підвищення рівня антисемітизму Facebook вирішив видаляти контент, який заперечує Голокост або спотворює його історію. У соцмережі занепокоєні необізнаністю людей у США щодо Голокосту, насамперед молоді.

Зокрема Facebook посилається на опитування, згідно з яким майже чверть американців віком 18–39 років називають Голокост мітом або вважають, що його масштаби перебільшені.

Тепер Facebook направлятиме користувачів, які шукають інформацію, пов’язану із запереченням Голокосту, на сторонні ресурси з правдивими даними про нього. Водночас у блозі зазначено, що нововведення не з’являться одразу, їх запровадять поступово.

Сам Цукерберг заявив, що боровся із суперечністю: з одного боку, він не хотів порушувати свободу висловлювань, а з іншого – хоче мінімізувати шкоду від заперечення або спотворення Голокосту.

«Проводити правильні лінії поміж того, що є недопустимим, непросто, але за нинішнього стану у світі я вважаю, що це правильний баланс», – сказав він.

Раніше ми розповідали, що в серпні користувачі TikTok стали масово косплеїти жертв Голокосту: приміром, під пісню Lovely Біллі Айліш вони зображують знайомство в раю і розповідають історію своєї загибелі, а під Locked out of Heaven Бруно Марса постають у ролі полонених, які отримали десять секунд на повернення до нормального життя. Дехто навіть інсценував комедійні мініатюри на тлі світлин газових камер.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь