Спецпроєкти

«Фабрика льоду» зламалася: море Лаптєвих вперше за десятки тисяч років не замерзло


Море Лаптєвих, яке вважається «фабрикою льоду», все ще не замерзло. При цьому, в жовтні зазвичай море замерзає, після чого крижини несе в Північний Льодовитий океан.

Вчені вважають, що це — страшне попередження про наслідки зміни клімату.

«Спостерігаючи температуру поверхні моря, ми бачимо, що вона все ще на кілька градусів вище нуля. Це означає, що температура приповерхневого повітря також підвищена», — говорить старший науковий співробітник Національного центру даних щодо снігу і льоду в Колорадо Жюльєн Строве.

Зазвичай Море Лаптєвих працює як «крижана фабрика» через морські вітри, які сприяють утворенню морського льоду. Потім цей лід потрапляє в Північний Льодовитий океан і далі — в протоку Фрама на схід від Гренландії. Але підвищення температури, викликане діяльністю людини, призвело до скорочення арктичного морського льоду.

Наприклад, минулої весни морський лід відступив раніше, ніж зазвичай. Вчені думають, що найближчими десятиліттями ми станемо свідками першого літа без льоду в Арктиці — події, яка не відбувалося вже десятки тисяч років.

Море Лаптєвих омиває північно-західне узбережжя Сибіру.

Раніше ми розповідали, що знаменитий годинник на Юніон-сквер у Нью-Йорку почав відраховувати час до кліматичної катастрофи. На думку авторів проєкту, до неї залишилося трохи більше ніж сім років.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь