Спецпроєкти

Ельдорадо, де ти можеш бути, ким захочеш: митці та мисткині переосмислили сутність жінки. Де на це подивитися?


15 жовтня у просторі IZONE відбудеться відкриття виставки «Out of Scope». Вона присвячена темі гендеру, прав і ролі жінок у сучасному світі.

На виставці представлять найкращі роботи іменитих українських і міжнародних художників, серед яких Ілля Чичкан, Валерія Трубіна, Марина Скугарєва, Маша Шубіна, Алевтина Кахідзе, Олександр Ройтбурд та інших.

За словами організаторів, сучасний тренд на «сильну, стильну, самостійну» жінку виникає у спробах звільнити фемінність від кайданів Kinder, Küche, Kirche (Діти, Кухня, Церква). Однак у реальності він перетворюється в нові рамки того, якою має бути жінка. Out of Scope – це спроба вийти за ці межі у світ нескінченних можливостей, своєрідне Ельдорадо, де ти можеш бути (або не бути) собою (або кимось іншим), перетворитися на чоловіка, жити, як домогосподарка з 50-х тощо.

«Проєкт має створити умови для глибокого занурення в контекст і пошуку іншої точки зору. Ми міркували над історією Рут Гінзбург, знаходили раритетні видання TIMES, присвячені темі гендеру, вивчали звіти British Council і обробляли інші джерела. Сподіваюся, нам вдалося зробити свій внесок у розкриття цієї теми і вказати нові шляхи та можливості», – каже кураторка проєкту і засновниця Forsa Gallery Аліса Нанавова.

У межах проєкту також заплановані лекції директорки фонду Олени Пінчук, Ольги Руднєвої, головної редакторки buro24/7 Тетяни Соловей і авторки книги «Чому в українському мистецтві є великі художниці» Катерини Яковенко.

Офіційне відкриття вернісажу відбудеться 15 жовтня в 18:30 в приміщенні IZONE за адресою вул. Набережно-Лугова 8.
Виставка триватиме до 30 жовтня.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь