Спецпроєкти

Учені знайшли на дні океану в 30 разів більше пластику, ніж на його поверхні


На дні Світового океану може бути у 30 разів більше пластику, ніж на поверхні. Проте на суші все одно більше сміття, ніж у світових водах.

Про це повідомляє The Guardian.

За оцінками Державного наукового агентства Австралії CSIRO, на дні Світового океану зараз приблизно 14 мільйонів тонн мікропластикових частинок, кожна з яких завширшки – щонайменше 5 мм.

Для цього науковці проаналізували елементи з різних ділянок дна поблизу Великої Австралійської затоки. У межах проєкту дослідники виявили мікропластик у дуже віддалених та глибоких місцях, що може свідчити про значне поширення сміття.

Доктор Деніз Хардесті, головна наукова співробітниця CSIRO і співавторка дослідження, сказала, що виявлення мікропластіку в такому віддаленому місці і на таких глибинах «вказує на повсюдне поширення пластмас, незалежно від того, де ви перебуваєте у світі ».

«Це означає, що воно (сміття – ред.) проходить через товщу води. Це дає нам паузу для роздумів про світ, в якому ми живемо, і про вплив наших споживчих звичок на те, що вважається найбільш недоторканим місцем», – сказала вона.

 

Раніше ми розповідали, що на узбережжі Бразилії знайшли мертвого магеланського пінгвіна. Причиною його смерти став респіратор, який тварина проковтнула.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь