Спецпроєкти

Учені знайшли новий метод виведення алкоголю з організму


Щороку від зловживання алкоголем у світі помирають приблизно три мільйони людей (це 5,3 відсотка від усіх смертей). Водночас понад 13 відсотків смертей серед людей у ​​віці 20–39 років пов’язані з вживанням алкоголю.

Етанол, або етиловий спирт, який міститься в міцних напоях, впливає на всі системи організму. Наприклад, він здатний викликати порушення у функціях мозку, кровообігу і навіть зростанні нігтів, а також провокує розвиток безлічі захворювань і деколи призводить до інвалідности. Очевидно, що в разі перевищення певного рівня концентрації алкоголю у крові настає інтоксикація, здатна пошкодити органи і спричинити смерть.

Медики з Університету Торонто (Канада) виявили  новий, доволі простий спосіб, який може стати вирішальним чинником у порятунку людини від алкогольної інтоксикації. Адже отруєння спиртом трапляються так часто, а люди досі не знають, як потрібно діяти в такій ситуації.

Про результати дослідження йдеться в журналі Nature Scientific Reports.

Зазвичай за виведення більшої частини алкоголю з організму відповідає печінка. Команда з Університету торону запропонувала новий метод: його принцип полягає в тому, щоб задіяти легені для «видихання алкоголю». За словами вчених, що глибше і частіше дихання, то більше спирту йде з організму. Однак при гіпервентиляції організм виводить з крові вуглекислий газ разом з алкоголем: зниження вмісту цього газу може спричинити запаморочення, поколювання або оніміння рук і ніг, а також непритомність. Тому просто підвищувати вентиляцію легенів не можна.

Для цього дослідники створили спеціальний пристрій. Він очищає кров від алкоголю і разом з тим повертає організму ту кількість вуглекислого газу, яка підтримує його нормальний рівень, незалежно від ступеня гіпервентиляції. Розміри приладу можна порівняти зі звичайним портфелем: він містить систему клапанів, з’єднувальні трубки, маску і невеликий резервуар зі стисненим вуглекислим газом.

Як зазначив Джозеф А. Фішер, один з авторів роботи, розроблений пристрій простий і низькотехнологічний. Крім того, його можна зібрати в будь-якій країні: для цього не потрібно складного обладнання або комп’ютерів. Однак медики рекомендують провести подальші дослідження, щоб з’ясувати, як реалізувати їхню технологію безпосередньо в клініках.

Раніше ми розповідали, що за даними Держстату, за другий квартал 2020 року (від початку квітня до кінця червня) українці загалом витратили 649 262 млн гривень. Відповідну статистику розміщено на сайті Держстату. На четвертому місці за кількістю витрачених коштів – алкогольні напої, тютюнові вироби та наркотики. За них з українських кишень заплатили 48 970 млн (7,5%).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь