Спецпроєкти

Перші тестування: інтернет Starlink від SpaceX Ілона Маска витримує екстремальні погодні умови


Розпочалися бета-тестування супутникового інтернет-сервісу Starlink від SpaceX. За задумом розробників, Starlink пропонує користувачам високі швидкості до 175 Мбіт/с навіть за сильного вітру, снігопаду та низьких температур.

Про це повідомляє Business Insider.

Перші користувачі технологією підтверджують – на інтернет дійсно не впливають навіть екстремальні погодні умови. Один з американських користувачів сказав виданню, що швидкість інтернету Starlink у середньому на 20 Мбіт/с вища в холоднішому повітрі.

Майже всі тестувальники, які ділились враженнями про швидкість за листопад, заявили – вони отримують швидкість завантаження вищу від 150 Мбіт/с. Найвища швидкість завантаження – 208,63 Мбіт/с – була зафіксована в Сіетлі.

Ще один користувач зазначив: до його домашньої мережі були підключені десятки пристроїв, зокрема шість ноутбуків, шість смартфонів, три Xbox, два планшети і один ПК. Жодних змін швидкости інтернету не було, навіть коли пішов сніг.

Водночас один з тестувальників помітив зниження швидкости після початку снігопаду. За його словами, почався сніговий шторм зі швидкістю 50 миль на годину, за годину сніг досяг трьох дюймів (7,6 см), і Starlink показав «поганий зв’язок». Користувач додав – вхідне з’єднання сповільнилося до 20-30 Мбіт/с, вихідне – до 3-4 Мбіт/с.

Термінал Starlink випробовували на міцність під час вітру швидкістю 175 миль на годину (282 км/год). Згідно з тестами, проведеними користувачем до і після експерименту, швидкість завантаження залишалася в межах від 110 до 120 Мбіт/с. Було виявлено: якщо на термінал дме вітер, він автоматично налаштовується, щоб залишатися на одній лінії із супутником.

Що за Starlink?

Це проєкт американської компанії SpaceX Ілона Маска. Вони опікуються розробкою недорогої та високопродуктивної платформи для виготовлення супутників зв’язку та їхнього запуску в космос. Нова система зв’язку зможе надавати доступ до високошвидкісного інтернету у віддалених від комунікацій місцях.

Першою компанія почне обслуговувати територію Канади та північ США. Глобальне покриття Землі очікується у 2021 році.

Всупереч поширеній думці, доступ до такого інтернету навряд чи буде безкоштовним (принаймні доведеться придбати термінал користувача). Зароблені нкошти Ілон Маск планує витратити на розробку ракети Starship для польотів на Марс.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь