Спецпроєкти

В Україні запускають акцію з наповнення Вікіпедії контентом про Голодомор


Організація «Вікімедія Україна» запускає щорічну акцію «Свічка пам’яті у Вікіпедії».

Мета акції — сторювати та покращувати матеріали про Голодомор 1932—1933 років.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Акція триватиме від 28 листопада до 5 грудня. В цей період організація закликає наповнювати Вікіпедію українською та іншими мовами інформацією про історичні реалії Голодомору, його дослідників та місця пам’яті геноциду.

«Волонтери зібрали й впорядкували багато різних знань про цю віху нашої історії. Примножити їх і зробити ще якіснішими можна долучившись до акції. Найактивніші учасники й учасниці отримають подарунки», — йдеться у повідомленні.

Створювати статті можна як в українській Вікіпедії, так і в інших мовних розділах. Сторінка акції у Вікіпедії із переліком статей до створення і поліпшення тут.

Будь-хто може доповнити Вікіпедію на цю тему. Наприклад, можна подивитися статтю про рідне село чи місто і додати згадку про Голодомор: вказати дані про кількість жертв, завантажити фото пам’ятних меморіалів тощо. Світлини із подій вшанування можна завантажувати на Вікісховище та ілюструвати ними відповідні статті Вікіпедії, зокрема про пам’ятки культурної спадщини. На сторінці акції цьому присвячений окремий розділ.

Раніше ми повідомляли, що команда Музею Голодомору за підтримки Українського культурного фонду почала створювати мобільний застосунок Track Holodomor History. Це буде перший застосунок про історію Києва початку 1930-х років, а точніше – про Київ під час Голодомору. За посиланням вище – тест на знання життя столиці за Голомору.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь