Спецпроєкти

Технологія 5G виявилася безпечнішою та екологічнішою за своїх попередниць


Компанії Nokia і Telefonica, провели дослідження, яке показало, що 5G на 90% ефективніше витрачають енергію на одиницю трафіку, ніж традиційні мережі 4G.

Про це йдеться у блозі компанії.

Дослідники вимірювали енергоспоживання в бездротовій мережі протягом трьох місяців. Розгортання мереж 5G призведе до різкого зростання обсягів трафіку, тому дуже важливо, щоб обсяги споживаної енергії не росли такими самим темпами.

Широка програма тестування містила одинадцять заздалегідь підготовлених сценаріїв навантаження і зміни споживаної енергії на один мегабіт у секунду. Результати показали – енергоефективність технології бездротового доступу 5G RAN значно перевищує аналогічні показники традиційних технологій. Цьому сприяє низка апаратних і програмних функцій, завдяки яким вдається економити енергію.

Технологія 5G виявилася екологічнішою. На кожен витрачений кіловат вона передає набагато більше даних, ніж будь-які попередні покоління бездротових технологій. Однак у мережах 5G потрібно вживати додаткових заходів щодо підвищення енергоефективности та мінімізації викидів вуглецю, оскільки загальні обсяги трафіку в цих мережах будуть рости в геометричній прогресії.

Раніше ми розповідали, що 11 листопада Кабінет Міністрів затвердив план розвитку технології 5G в Україні. Перші ліцензії можуть з’явитися вже за рік.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь