Спецпроєкти

В Аргентині діяв один з найсуворіших законів про аборти. Тепер їх дозволили


Сенат Аргентини проголосував за ухвалення закону про дозвіл проводити аборти при терміні вагітности до 14 тижнів. Закон підтримали 38 сенаторів, проти проголосували 29, ще один утримався.

Про це повідомляє BBC News.

Під час голосування у будівлі Національного конгресу Аргентини зібралися прихильники і противники закону, які стежили за дебатами в сенаті на великих екранах, встановлених у будівлі парламенту. Прихильники абортів зустріли рішення сенаторів радісними криками.

Раніше закон про легалізацію абортів схвалила нижня палата парламенту Аргентини. Також його підтримав президент країни Альберто Фернандес, який виступав за дозвіл абортів у ході передвиборної кампанії. Коментуючи рішення сенату, Фернандес написав у твітері, що «безпечний, законний і безкоштовний аборт – це закон».

2018 року сенатори проголосували проти легалізації абортів, але цьогоріч закон підтримав лівоцентристський уряд Аргентини.

В Аргентині діяв один з найсуворіших у світі законів про аборти. За ним переривати вагітність дозволяли тільки у випадку зґвалтування, а також якщо вагітність загрожувала життю матері або плода.

Прихильники легалізації абортів вважають, що ухвалення закону покладе край нелегальним абортам. 2018 року в Міністерстві охорони здоров’я Аргентини говорили, що кожен рік у країні проводять не менше ніж 350 тисяч незаконних абортів, хоча правозахисники впевнені, що подібних операцій відбувається значно більше. З 1983 року внаслідок таких абортів померли понад три тисячі осіб.

Раніше ми розповідали, що наприкінці жовтня цього року Конституційний суд Польщі заборонив робити аборти через невиліковну хворобу плода. На цю причину припадало 98% легального переривання вагітности у країні. Проте влада Польщі вирішила відкласти обмеження на аборти через масові акції протесту в різних містах країни.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь