Спецпроєкти

У ЄС майже затвердили вакцину від коронавірусу. Коли її почнуть поширювати?


Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) позитивно оцінило американсько-німецьку вакцину від BioNTech та Pfizer.

Про це повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у своєму твітері.

«Це вирішальний момент у наших зусиллях, щоб доставити безпечні і ефективні вакцини європейцям! EMA щойно опублікувало позитивний науковий висновок про вакцину BioNTech/Pfizer», – повідомила вона.

Далі Європейська комісія має дозволити поширення вакцини в Європі. Фон дер Ляєн зазначила, що очікує на це рішення до вечора.

«Наукова оцінка EMA заснована на переконливості наукових даних про безпеку, якість та ефективність вакцини. Фактичні дані доводять – користь від цієї вакцини перевищує ризики», –  заявила Емер Кук, виконавча директорка EMA.

Очікується, що кампанія щеплення в ЄС почнеться одночасно у країнах-членах від 27 грудня. Попередньо ЄС погодився платити 15,5 євро за дозу цієї вакцини від коронавірусу.

Раніше ми розповідали, що виробники вакцини проти COVID-19 – американська компанія Pfizer і німецька BioNTech – заявляють, що їхні розробки викрали через кібератаку на регулятор – європейську агенцію з лікарських засобів (EMA).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь