Спецпроєкти

Хакери викрали дані про вакцину від Pfizer – що це значить?


Виробники вакцини проти COVID-19 – американська компанія Pfizer і німецька BioNTech – заявляють, що їхні розробки викрали через кібератаку на регулятор – європейську агенцію з лікарських засобів (EMA).

Про це повідомляє Reuters.

EMA і сама заявила про кібератаку, яка сталася 9 грудня 2020, і повідомила про це виробників вакцини. На думку експертів, документи, до яких отримали доступ хакери, можуть бути корисними для інших країн та компаній, зацікавлених у розробці вакцини.

EMA проводить розслідування інциденту і поки не надає інших коментарів пресі. На 11 грудня агенція запланувала івент, на якому інформуватиме про нормативні процеси ЄС щодо вакцини проти ковіду.

Кібератаки зачепили й інших розробників вакцини та фармкомпаній, зокрема Gilead, Johnson & Johnson, Novavax и Moderna, а також регуляторів і таких організацій, як ВООЗ.

Тижнем раніше IBM заявляла про те, що відстежила хакерську кампанію, яка була спрямована на «холодовий ланцюг» поставки вакцини. Цей ланцюг важливий для підтримання правильної температури вакцини під час транспортування. Хакери намагалися отримати доступ до документів та логістичних даних системи.

Хто саме робив цю кампанію, IBM не сказала, але заявила, що методи кампанії вказують на «nation state»: зловмисники використовували фішинг, шкіливі коди, Precision targeting.

Раніше ми розповідали: попередні дослідження свідчать, що перша ефективна вакцина проти коронавірусу може захистити понад 90% людей від зараження COVID-19. Компанії, які розробили її – Pfizer та BioNTech, – назвали це «великим днем для науки та людства».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь