Спецпроєкти

Борщові війни: у Michelin вибачилися, що назвали борщ російським


Французька компанія Group Michelin вибачилася за «гастрономічну необачність» назвати борщ російським.

Про це на офіційній сторінці у фейсбуку в середу, 23 грудня, повідомило Посольство України у Франції.

Раніше компанія анонсувала гастрономічний тур Росією, в якому назвала автентичний український борщ страву «їхнім». Таке формулювання обурило користувачів соцмереж.

«Путівник Michelin святкує місцеві гастрономічні сцени у всьому світі – у всій їхній унікальності, різноманітності та багатстві, рекомендуючи лише найкращі заклади. Однак керівництво Michelin не претендує на право власности на походження кулінарних страв. У Москві борщ у всіх його видах, звідки б він не з’явився, все ж улюблений гурманами і вважається фірмовим пунктом меню у багатьох ресторанах», – прокоментувала компанія у своєму фейсбуку.

Запуск Мішленівського гастрогіду російськими ресторанами, у яких нібито подають «їхній» борщ, обурило українських дипломатів. Вони звернулися до компанії з проханням виправити помилку:

«Розмова була конструктивною… Первинну версію пресрелізу, у якій йшлося про “емблематичні національні перші страви російської кухні – борщ та рассольнік”, після звернення Посольства виправлено», – повідомили дипломати.

У Посольстві також зазначили, що розпочинають роботу над Мішленівським гастрогідом по київських ресторанах.

«У Groupe Michelin з ентузіазмом сприйняли цю ідею, а особливо запрошення завітати в Україну і скуштувати автентичного українського борщу. Щоб зняти всі питання. Борщ наш!» – повідомляють дипломати.

Michelin guide – один з найвпливовіших ресторанних рейтингів Європи. Його формують, спираючись на думку анонімних ресторанних критиків. Заклади, які входять у «Червоний путівник Мішлен», отримують оцінку від однієї до трьох зірок.

Нагадаємо, що 22 грудня Міністерство культури та інформаційної політики провело гастробатл з приготування борщу, у якому взяли участь українські міністри.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь