Спецпроєкти

Роботів навчили вирізати скульптури з глини за заданою формою (відео)


У Швейцарії створили алгоритм для роботів, за допомогою якого вони можуть вирізати з глини скульптури заданої форми.

Це працює так: користувач створює модель і вказує частини, які потрібно робити окремо, а робот розраховує оптимальні траєкторії руху інструменту і створює скульптуру.

Про це повідомили на конференції SCF 2020, нині стаття про розробку опублікована на Disney Research.

Традиційно скульптури створюються вручну за допомогою інструментів, які відсікають від твердої заготовки зайві частини, досягаючи задуманої форми. Інженери з Disney Research і Швейцарської вищої технічної школи Цюріха під керівництвом Стеліана Корос створили алгоритм, щоб роботи працювали з глиною і вирізали з неї скульптури заданої форми, залишаючи при цьому характерні для ручної роботи штрихи.

Основна частина творчости все ж залишається за людиною: вихідну 3D-модель в електронному вигляді створює вона. Також людина розмічує на поверхні моделі лінії, які використовуються для поділу майбутньої скульптури на зони.

Після того як алгоритм отримав модель і розмічені на ній зони, він проводить первинну розмітку штрихів – траєкторій, уздовж яких буде йти петля, що відсікає зайву глину. Потім користувач може подивитися на схему штрихів і внести зміни, наприклад, щодо штрихів у кожній зоні або зазорів на кордонах між зонами.

Після правок алгоритм приступає до основного розрахунку, в якому оптимізує траєкторії руху петлі по глиняній заготівлі таким чином, щоб мінімізувати різницю між початковою 3D-моделлю і реальною скульптурою. Розрахунки  відбуваються окремо для кожної зони.

Під час тестів системи інженери використовували роботизований маніпулятор, на кінці якого була закріплена петля з дроту товщиною в міліметр. Тестували алгоритм на чотирьох різних моделях: торсі, оці, особі і стрічці Мебіуса. Попри велику ширину петлі, робот впорався навіть з дрібними деталями. Також на одній з ілюстрацій можна бачити, як на кінцевий результат впливає розташування зон і напрямок зрізів.

Раніше ми розповідали про роботизованих секс-ляльок, які багатьом людям вже замінили реальних партнерів.  Про стосунки з роботами говорили ще в нульових – наприклад, у 2007 вийшла книжка Love and Sex with Robots. Її автор – дослідник штучного інтелекту Девід Леві – розглядав усі аспекти стосунків людей, зокрема і створення родин з роботизованими ляльками. Леві прогнозував, що перший шлюб із секс-лялькою зареєструють вже у 2050 році.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь