Спецпроєкти

В Україні запустили е-реєстрацію місця проживання. Що це значить та що зміниться?


28 грудня на засіданні Кабінету міністрів України ухвалили рішення про запуск експериментального проєкту електронної реєстрації місця проживання. Ця послуга популярна серед українців, але раніше нею могли скористатися лише новонароджені або діти віком до 14 років. Зараз вона доступна на порталі «Дія» для дітей у Харкові.

Про це повідомили на сайті Мінцифри.

Навесні 2021 року послугою зможуть скористатися:

  • неповнолітні віком від 14 до 18 років за адресою місця проживання батьків чи одного з них;
  • українці, які мають ID-картку, за адресою житла, відомості про яке внесені у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, якщо особа володіє житлом або отримала електронну згоду на реєстрацію від власника чи співвласника житла.

До того часу проєкт працюватиме в тестовому режимі і лише в декількох містах.

«Подати заявку на отримання послуги можна буде на порталі “Дія”. Скорочується кількість документів та запроваджується взаємодія між інформаційними системами та реєстрами. Отримати інформацію про результат та статус послуги можна буде у кабінеті громадянина», – розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Що зміниться?

Від початку дії проєкту українці зможуть зареєструвати своє місце проживання онлайн. Більше не потрібно жодних папірців та довідок. Для того щоб скористатися послугою, потрібно мати електронний підпис. Потім заповнюєте заявку на порталі «Дія». Того ж або наступного дня отримаєте сповіщення про реєстрацію. Адмінзбір теж без проблем сплачуватиметься онлайн.

У Мінцифри заявляють, що від 1 квітня 2021 року органи місцевого самоврядування вестимуть реєстри територіальних громад тільки в електронній формі або за допомогою ІТ-системи Державної міграційної служби.

Введення електронної прописки для жителів України анонсували ще в квітні 2020 року.

Раніше ми розповідали, що Міністерство цифрової трансформації запустило портал про український IT-сектор, що називається 360 Tech Ecosystem Overview.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь