Спецпроєкти

Фейсбук може стати недоступним у ЄС, а проти Google подали позов 37 штатів. Огляд новин


Чи залишимося ми без фейсбук-стрічки і чому США повстали проти Google – в нашому матеріалі.

ЄС посилює антимонопольну кампанію. Вже у вівторок оприлюднили закон, який встановлює доволі суворі обмеження для технологічних гігантів.

Про необхідність зупинки фейсбучної монополії ще минулого року говорив колишній друг і колега Марка Цукерберга Кріс Х’юз. Х’юз зізнався, що востаннє з Цукербергом бачився три роки тому, а співвласником Фейсбука не є вже з десяток років. В інтерв’ю NY Times він заявив – соцмережа має зникнути, бо позбавляє людей альтернативи, краде чужі ідеї і давить потенційних чи явних конкурентів. На завершення інтерв’ю Х’юз заявив – Цукерберг не може зупинити Фейсбук, але влада може.

І от ЄС якраз збирається регулювати діяльність Фейсбука та інших інтернет-гігантів. До компаній, які мають більше 45 мільйонів користувачів, висунуть більш суворі вимоги. За порушення правил конкуренції можуть штрафувати до 10% від річного обігу, а ще можуть змусити продати одно з підприємств – включно з правами і торговими марками. 

Платформи, які не збираються підкорятися новим правилам і можуть впливати на безпеку користувачів, можуть тимчасово припиняти свою діяльність. Прискіпливіше регулюватиметься контент: відповідальність за незаконний, тривожний чи фейковий контент посилюється. Тобто на Фейсбук можуть чекати як мінімум штрафи – а ще є вірогідність припинення його діяльності на території країн ЄС.

Також антимонопольне законодавство дотяглося й до іншого діджитал-гіганта – Google. Цілих 38 штатів США (більшість) подали антимонопольний позов проти Google, аби покласти край незаконній монополії в пошуковому сервісі. Про позов повідомила генеральна прокурорка штату Нью-Йорк Летиція Джеймс. Вона охрестила діяльність компанії «безконтрольною корпоративною владою». У Google, звісно, звинувачення в монополізації відкидають, наголошуючи на користі діяльності компанії для користувачів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь