Спецпроєкти

Американські школярі друкують людям кінцівки на 3D-принтері


Американські школярі представили новий протез, який можна надрукувати на 3D-принетері. Вони конструюють штучні кінцівки для тих, хто цього потребує, безкоштовно.

Про це повідомляє CNN.

Команда юних робототехніків Вищої школи Sequoyah у Кантоні штату Джорджія друкує протези для клієнтів з усіх куточків світу — від США до Китаю. 25 підлітків користуються обладнанням зі шкільної лабораторії. Вони виготовляють штучні кінцівки індивідуально для кожного. За словами школярів, будь-які параметри легко підлаштовують під потреби замовника. До того ж, молодим дослідникам навпаки подобається отримувати зауваження від клієнтів, адже так вони краще розуміють, які проблеми мають люди і як технології можуть їм допомогти.

«Плюс цього проекту в тому, що друкування кінцівок виконується віддалено або з обмеженим доступом – це ніяк не впливає на якість. Таким чином, наша мета — закінчити роботу з останніми клієнтами, отримувати нові заявки на різдвяних канікулах та починати друкувати протези іншим людям», — розповіли дослідники.

Перевага таких протезів — їхня ціна. Так, кожен охочий може отримати бажану «кінцівку».

«Більшість протезів на ринку коштують дуже дорого, і навіть якщо вам пощастить отримати пристрій з нормального матеріалу – часто виникає відчуття, що він зроблений зі взуття. Недороге виготовлення за допомогою 3D-друку відкриває доступ до більшої кількості людей, які їх потребують, а також означає, що протез можна пристосувати до специфічних потреб тіла людини», – розповіли дослідники.

За словами школярів, вони документують та детально розписують всі етапи розробки, щоб в майбутньому передати матеріали наступним класам. Таким чином дослідники планують продовжити роботу над розробкою.

Раніше ми повідомляли, що українських школярів навчатимуть інноваційних навичок, які вони зможуть застосовувати на практиці.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь