Спецпроєкти

Пережити локдаун: які застосунки і технології допоможуть вам під час карантину?


Перша хвиля пандемії відкрила нові можливості для навчання, роботи і навіть для подорожей та зустрічей із друзями. Платформа Zoom у 2020-му стала абсолютним лідером скачувань серед користувачів Apple та Google.

bit.ua дізнавався, як полегшити собі життя на карантині за допомогою технологій.

Розкіш бачити рідних більшість із нас усвідомили, коли батьки і бабусі завантажили Skype та Zoom. У березні у своєму блозі сервіс відеодзвінків Zoom написав: щодня 200 мільйонів користувачів використовують програму для проведення лекцій, нарад, навчання школярів і навіть спортивних тренувань. Для порівняння: у грудні 2019-го щодня «зумилися» лише 10 мільйонів користувачів з різних куточків світу.

Серед інших популярних сервісів для навчання, розмов та відеоконференцій: FaceTime, Houseparty, Microsoft Teams.

Шопінг на дивані

Віртуальні примірочні, відеоописи, можливість прочитати відгуки реальних споживачів – уже зараз, за даними Nielsen, 51% інтернет-користувачів з усього світу зізнаються, що надають перевагу онлайн шопінгу.

Компанія ІКЕА представила систему, за допомогою якої ви можете віртуально розмістити меблі у своїй квартирі. AliExpress, Lamoda й ASOS почали активно використовувати пошук за картинкою – а значить, стане ще легше знайти потрібну річ.

У боротьбі за клієнта вже найближчим часом рітейлери організують доставку дронами, роботизовані склади товарів і магазини без продавців – усе, щоб зробити шопінг ще простішим.

Влаштувати культурний центр за два кліки

Замість підключення кабельного чи супутникового телебачення – підписка на телевізійні програми. У топі безкоштовних завантажень на iPad друге місце у 2020 році посів застосунок Disney+. Netflix – четверте місце,  сьому сходинку – Amazon Prime Video, а дев’яту – сервіс підписки на телешоу Hulu.   

Галузь, яка чи не найбільше потерпає від збитків у часи пандемії – кінотеатри та театри, – креативно підходить до розваг на карантині. Так, Театр на Подолі створив відеопостанову з використанням 3D-технологій, яку можна дивитися зі смартфона, лептопа чи телевізора. Це проєкт називається «Театр 360 градусів»

З початком березневого світового локдауну Віденська опера щодня транслювала архівні записи своїх опер та балетів. Це, зокрема, спектаклі «Валькірія», «Три сестри» та «Фальстаф», перформанс «Зигфрід». Щоб відвідати легендарну виставу, потрібна була лише реєстрація на сайті. Ініціативу підтримали Опера Гарн’є, Метрополітен Опера та інші.

Спортзал посеред вітальні

Завантаження застосунків з домашніми тренуваннями від початку локдауну зросли на 46%. Серед найпопулярніших застосунків – Nike+ Running, FitBit, MyFitnessPal. Водночас кількість активних користувачів (які стягували застосунок і виконували вправи) теж зросла на 24%. Дослідження, проведене в США у середині року, виявило – американцям так припали до душі домашні самостійні тренування, що більше ніж половина спортсменів-любителів вирішили не повертатися у свій фітнес-клуб.

Позбутися тривоги за допомогою застосунку

Невизначеність з карантином, обмеженість соціальних контактів, надлишок повсякденних домашніх завдань – усе це породжує відчуття тривожности й постійного стресу.

Застосунки для медитацій та розслаблення, нормалізації сну – також лідери за скачуваннями під час пандемії. Google назвав застосунок для розслаблення і сну Loona найкращим додатком року. Endel – аналогічний застосунок Apple, який створює звукове тло для сну, знімає стрес і підвищує сконцентрованість, – здобув прихильність серед користувачів iOS.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь